Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

PODMÍNKY UMÍSTĚNÍ

Pokud se rozhodnete pořídit si zvíře z některého z našich depozit, budeme velmi rádi, je tu jen pár jednoduchých podmínek, které musíte splňovat: 

 • musíte být starší 18 let (nebo mít souhlas zákonného zástupce) a mít s sebou alespoň jeden platný doklad, např. občanský průkaz, v případě cizince pas.
 • přinést si vhodný přepravní prostředek na kočku, tedy přepravku nebo tašku k tomu určenou (případně můžeme po dohodě zapůjčit)
 • do nového domova je zvíře předáváno na základě adopční smlouvy, která vymezuje práva a povinnosti nového majitele, a jejíž součástí je finanční příspěvek na veterinární ošetření, kterým zvíře v péči spolku prošlo (vakcinované kotě 400,- kastrovaná dospělá kočka/kocour 800,-)
 • vyhrazujeme si právo v případě potřeby přijít zkontrolovat dodržování podmínek
 • v případě, že se o zvíře dál nemůžete nebo nechcete starat, jste povinni ho donést zpět k nám, případně nás informovat o změně majitele zvířete a jeho pobytu (jiný rodinný příslušník, kamarád/ka, expartner/ka...)
 • zavazujete se poskytovat spolku pravdivé informace
 • pokud si osvojíte nekastrované zvíře, zavazujete se nechat ho ve vhodném věku vykastrovat
 Jaký je tedy proces osvojení zvířete a jak to probíhá? 
 
Před tím než se rozhodnete pořídit si kočku byste si měli uvědomit, že s Vámi bude sdílet domácnost i život poměrně dlouhou dobu. Může to být klidně 15 let. A protože i my bychom rády, abyste byli spolu spokojení, připravili jsme pár otázek, nad kterými se je dobré při výběru toho pravého kočičího kamaráda zamyslet. My Vám na základě toho budeme moci lépe pomoct s výběrem a doporučit toho pravého.
 
 1. Máte nějaké zkušenosti s chovem koček?
 2. Máte doma ještě jiná zvířata? Pokud ano, o jaká zvířata jde, budou schopna akceptovat nově příchozí kočku?
 3. Chcete raději kočku nebo kocoura nebo kotě nebo je Vám to jedno?
 4. Máte požadavky na vzhled - barvu, délku srsti, velikost, povahu - má být mazlivá nebo plašší, temperamentní nebo raději klidnější?
 5. Jak staré by zvíře mělo být? Nechcete raději starší zvíře na dožití, protože nevíte, kde budete za deset let?
 6. Bude kočka žít pouze v bytě nebo bude i chodit ven, nebo bude pouze venku?
 7. Má už být kočka či kocour kastrovaná/ý?
 8. Bydlí s Vámi děti? Pokud ano, kolik je jim let? 
 9. Pokud kočka bude v domácnosti jako jedináček, bude přes den sama nebo bývá někdo doma?
10. Může kočka mít nějaký hendikep? (například slabší imunitu, amputovanou končetinu, může špatně vidět či být dokonce slepá ...)
 
A až si budete úplně jisti, budete znát odpovědi na výše uvedené otázky a vyberete si vhodného kandidáta na pozici "moje kočka", potažmo "moje kočky", domluvíte si termín návštěvy v depozitu. 
 
Při rozhovoru se Vás vyptáme i na něco o Vás. Probereme spolu již zmíněné otázky týkajícího se místa pobytu kočky a dalších faktorů. Například neradi dáváme kočku, která v životě nebyla venku, do domku s možností chození ven. Pravděpodobně by došlo k tomu, že by mohla v nestřežený okamžik vyběhnout ze zahrady, zpanikařit a ztratit se. Na druhou stranu číča, která dosud pobíhala venku, by byla nešťastná zavřená v bytě (a Vy s ní také). Většina koček, které se nám dostanou do péče, neměla v životě moc štěstí, a my pro ně chceme to nejlepší. Nechceme Vám zasahovat do soukromí, jen se snažíme ujistit, že výběr bude vyhovovat jak kočce, tak Vám.
 
Upozorníme Vás na povinnost umožnit zástupci našeho spolku kontrolu zvířete a také na povinnost vrátit zvíře výhradně zpět k nám, pokud by nastala situace, kdy byste se o něj nemohli starat. Věc, kterou Vám zřejmě budeme opakovat i několikrát, je Vaše povinnost dát zvíře kastrovat, pokud si od nás berete takové, které ještě s ohledem na věk nebo zdravotní stav nemohlo být kastrováno. Se zajištěním kastrace Vám případně rády pomůžeme.
 
Pokud si s kočkou padnete do oka, sepíšeme spolu adopční smlouvu, kde jsou stanovena práva a povinnosti Vás osvojitele, i nás jako předávajícího. Smlouva je koncipována hlavně tak, aby chránila samotnou kočku. 
 
Na cestu s sebou dostanete také: 
 • propagační materiály
 • očkovací průkaz
 • brožuru s praktickými radami "Návod na kočku"
 • na vyžádání kopii zdravotní karty vybrané kočky
Nakonec Vás požádáme o příspěvek na veterinární péči, který je určen na zaplacení zdravotní péče dalších zvířat. Tento příspěvek zdaleka nepokrývá skutečné náklady péče o jednu kočku. Jen očkování, opakované odčervení a kastrace vyjdou zhruba na 1 500,-Kč. K tomu krmení, vitamíny, stelivo a případná veterinární péče pokud k nám kočička přijde nemocná nebo s úrazem.
 
Výše příspěvku je:
 • 400 Kč za očkované kotěte
 • 800 Kč za dospělou kastrovanou kočku 
 • pokud si od nás berete koťátka nebo kočky dvě, je příspěvek jednotný a to 500,- nebo 900,-Kč.
Pozor kočka! z.s. je nezisková organizace a veškeré náklady na péči o naše svěřence hradí ze soukromých prostředků členů a dočaskářů, příspěvků soukromých dárců a milovníků zvířat a z příspěvků od nových majitelů našich kočiček. Sponzorské dary tvoří jen zlomek financí, činnost spolku nedotuje město ani stát. 
Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám na požádání rády vystavíme. Hodnotu materiálních i finančních darů poskytnutých naší organizaci lze ve smyslu zákona č. 586/1992 Sb. o daních odečíst z daňového základu (pro fyzické osoby paragraf 15, pro firmy pa ragraf 20).
 
V příloze tohoto článku najdete praktický "Návod na kočku", který Vám může pomoct s přípravou na společný život s kočkami.

 

  

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231