Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

NAŠE DEPOZITA

Pozor kočka! z.s. funguje na principu tzv. “domácích depozit“. Znamená to, že kočky žijí v domácnostech našich členů či dobrovolníků, jako by byly naše vlastní. Kočičky jsou tak zvyklé na různé typy domácností - některé mají psa, papouška nebo potkana, jiné kupu dětí, někde je domácnost klidná, někde se takzvaně dveře netrhnou a někde je kočička jedináček.V každém depozitu musí ale být tzv. karanténa, místnost kam se může kočička alespoň na 14 dní zavřít a pozorovat, zda není nemocná. V té době také podstoupí očkování, odčervení a odblešení. Až potom může mezi ostatní. Pokud depozitum karanténu nemá, musí si ji nově příchozí odbýt v některém depozitu s karanténou. Dodržení podmínek karantény je pro nás velmi důležité a zabraňuje šíření chorob.
Všechny tety depozitní pozkočičí své svěřence milují a snaží se jim dát tu nejlepší péči. Všechny mají bohaté dlouholeté zkušenosti s prací okolo koček.

Depozitum Klecany  - Ivana


(nezaměňujte s útulkem Kocour Felix v Klecanech, s tím nemáme nic společného)

Klecanská depozita jsou dvě a nachází se v Klecanech – směr Zdiby, Dolní Chabry. Kočky mají k dispozici domeček - maringotku, která má malou přestupní místnost a místnost cca 2x4m. Může tu být přibližně 6- 8 koček nebo jedna kočka s koťaty. Využití maringotky je různé - a) kočky zde buď stráví pouze čtrnáctidenní karanténu a pak už odčervené a odblešené putují do stálého depozita, nebo zde čekají na svůj nový domov. Maringotku nám pronajímá město Klecany v hlídaném areálu místních kasáren. Jsou zde bud koťata, pokud nám chybí dočasky či místo nebo se depozitum využívá na kastrační program.
Druhé depo v Klecanech v přízemí domu je tzv."Kočkárium", malá místnost pro domácí i depozitní kočky ve virtuální adopci. Slouží jako jídelna a ložnice když je venku ošklivo, zima nebo když kočky při potulkách ve stráni přepadne hlad. V současné době je zde 6 spolkových kočiček nastálo.
O depozitní kočky se tu starají dva dvounožci, na vše dohlíží 3 kočky domácí Blaženka, Vojta a Charlotka.

Ivanu můžete kontaktovat na telefonním čísle : 603 800 338 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Český Brod  - Kamila 


Depozitum u Kamily pomáhá s péčí o kočky, které potřebují individuální přístup nebo intenzivní péči (kočky akutně nemocné, koťata, březí maminy.) Kočičky žijí společně s námi v jednom domě, a pokud jsou zdravé, tak i v místnostech, které normálně obýváme (tedy prohání se nám po obýváku, spí s námi v posteli, a zažívají běžný provoz rušnější rodiny se dvěma malými dětmi). V tomto je velká výhoda zvířat z domácích depozit oproti zvířatům z klasických útulků - ta naše jsou téměř neustále pod dohledem, mají zažitý standardní lidský režim den/noc, a jsou zvyklé na obvyklý ruch domácnosti.
Kapacita našeho depozita je proměnlivá podle aktuálních možností a potřeb, obvykle tu je 2 - 5 depozitních koček (na jaře a v létě se ale někdy kvůli březím maminám a jejich potomkům dostáváme spíš k deseti kouskům).
Naše domácí depozitum obývá ještě několik nedepozitních (tedy stálých) členů - kromě dvou nechlupatých dvounohých dospěláků (mého muže a mě) jsou tu dvě naše malé děti, kříženec velkého knírače, a strážce domácího krbu, dlouhosrstý mour Fanouš. 

Kamilu můžete kontaktovat na tel.čísle : 775 275 762 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Knovíz - Katka 


Depozitum u Katky v Knovízi máme většinou pro odchov a vymazlení jednoho vrhu koťat ať už s maminou nebo bez maminy. Kočky tu mají k dispozici velkou místnost, s opravdovým kmenem stromu, kde se náramně brousí drápky, velkým škrabadlem a s plno hračkami. Mazlení a opravdu skvělé péče se jim zde dostává velkou měrou. Z Knovíze nám odchází do světa koťata vymazlená, přítulná, zvyklá na pejsky i ostatní kočky. 
Kapacita knovízského depozita je podle aktuálních možností a potřeb, obvykle tu je 3 - 7 depozitních koček.
V Knovízi kromě dvounohých krmičů Katky a Vládi, pomáhají udržovat pořádek tři domácí psi a dvě kočky - paní domácí a když budete mít štěstí (což je dost pravděpodobné) budou se vám pod nohy motat 2,3… depozitní pejsci.
V Knovízi se totiž ještě depozitují psiska. 
Katku můžete kontaktovat na tel.čísle : 731 475 475 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Střešovice  - Bára


Depozitum u Báry je většinou pro kočky již očkované, po karanténě pro kočky s hendikepem či plaché. Z koček plachých se tu po kratší či delší době stávají kočky mazlivé. Bářina trpělivost a klidný přístup přináší své ovoce. Pokud to kočky opravdu vyžadují mohou se proběhnout i po zahradě. Ale to opravdu jen některé. Kočky v tomto depozitu stejně jako u Kamily žijí společně v místnostech s lidmi, spí v posteli, koukají na televizi nebo tiše kradou lidské jídlo z linky. Specialitou tohoto depa je, že zde kočky sdílí společně s lidmi i koupelnu a vanu.  
Kapacita depozita je 2- 10 koček.
S Bárou se o péči o kočky dělí 2 kočky domácí a nově i černé psisko Sára. 

Báru můžete kontaktovat na tel.čísle : 608 414 102 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Praha 8 - Eva


Depozitum u Evy je pro 1 - 2 kočky nebo koťata. Využíváme ho i jako mini marodku. Poslední dobou se z Evy stává profesionální očařka:-). Kočky obývají garsonku s Evou, s domácími kočkami Minou a Barčou a psíčkem Čikem. Kočičím marůdkům, kteří potřebují intezivní péči se jí zde dostává plnými hrstmi. 
Od Evči odchází do nového domova kočky sebevědomé, mazlivé, zvyklé na psa, ostatní kočky a milující lidi.  

Evu můžete kontaktovat na tel čísle: 731 203 565 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Malešice - Renata

Renata se stará o kočičí kolonii v Hostivaři a tak u ní kromě několika málo výjimek, každoročně končila koťátka z této lokality od naší dvorní dodavatelky černobílé madam Otíkové. Letos na jaře (2017) sklapla klec:-) resp. přepravka a Otíková odchová u Renči svých posledních pět potomků. Kočky u Renaty mají k dispozici samostatnou místnost, vybavenou vším co mrňousové potřebují , škrabadla, pelíšky a kupa hraček. I od Renaty odchází koťata vymazlená až rozmazlená.:-). I Renata má své dvě kočky a dva pejsky resp. psice.

Renatu můžete kontaktovat na tel. čísle: 604 565 416    

Depozitum Ďáblice - Katka
Naše nejnovější depozitum u Katky v Dáblicích pojme až dvě maminy s koťaty, tz. 2 dospělé kočky a cca 8 koťat. Po karanténě mají kočičáci k dispozici velký obývák s kuchyní, kde provozují své malé kotěcí lumpárničky. S depozitními koťaty tu domácnost sdílí domácí kocour Sam a kočička Nasí. Koťata od Katky jsou vymazlená, milá, prostě připravená na nový život v nové rodině. I nezávazné návštěvy vítány.
Veškeré informace o dění v depozitu se dozvíte na FC stránce ,,Katčina dočasná péče". 

Katku můžete kontaktovat na tel.čísle 

Příležitostná depozita - dočasky
Pak máme ještě příležitostná depozita neboli dočasky, tedy domácnosti dobrovolníků, kteří se nabídli poskytnout spolkovým kočkám dočasný azyl. Těmto dobrovolníkům s péčí o depozitní kočky pomáhá vždy jedna z členek Pozor kočka! z.s. Znamená to, že zaváží zásoby, bere kočky na veterinu, pokud je to třeba, vyřizuje administrativu se zájemci o kočky a pokud je třeba asistuje při umisťování.

Depozitum Bohdalec - Markéta  dočasně uzavřeno


Bohdalecké depozitum využíváme pouze pro maminy s koťaty nebo koťata. Chlupáči mají k dispozici plně vybavenou kočičí místnost a tetu Markétu, vše 24 hodin denně. V celém pokoji jsou rozmístěna škrabadla, domečky, pelíšky, tunely a krabicové paneláky. Koťata se tu opravdu vyřádí a mazlení resp. rozmazlení je tu na denním pořádku. I z tohoto depa odchází kočičky plně socializované, mazlivé a zvyklé na lidi. 
Markéta má samozřejmě jako my ostatní svých několik koček domácích, které se ale na ty depozitní dívají jen přes okno. Toto depozitum bude po umístění koťat dočasně končit. Narodilo se zde miminko. 
Kapacita toho depozita je 2 - 8 koček.

Markétu můžete kontaktovat na tel.čísle: 775 225 487 nebo na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Klecany:                    Míla:              1 dospělák - obsazeno - Sašan - kocour s ledvinovou dietou

    
Praha - Krč:              Františka       1- 2 dospěláci - dočasně uzavřeno

Čelákovice:               Jitka:             1-2 dospěláci - obsazeno Bernie, Květa
Praha - Vinohrady    p.Andrášová 1 dospělák -  obsazeno - Čako - kocour nesnášející ostatní kočky a ještě k tomu ledvinář.
Hotel pro kočky Brandýsek -         1 dospělák - Ofelie
Praha 8 - Klára                              1- 2 koťata - volno

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231