Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

NAŠE DEPOZITA

Pozor kočka! z.s. funguje na principu tzv. “domácích depozit“. Znamená to, že kočky žijí v domácnostech našich členů či dobrovolníků, jako by byly naše vlastní. Kočičky jsou tak zvyklé na různé typy domácností - některé mají psa, papouška nebo potkana, jiné kupu dětí, někde je domácnost klidná, někde se takzvaně dveře netrhnou a někde je kočička jedináček.V každém depozitu musí ale být tzv. karanténa, místnost kam se může kočička alespoň na 14 dní zavřít a pozorovat, zda není nemocná. V té době také podstoupí očkování, odčervení a odblešení. Až potom může mezi ostatní. Pokud depozitum karanténu nemá, musí si ji nově příchozí odbýt v některém depozitu s karanténou. Dodržení podmínek karantény je pro nás velmi důležité a zabraňuje šíření chorob.
Všechny tety depozitní pozkočičí své svěřence milují a snaží se jim dát tu nejlepší péči. Všechny mají bohaté dlouholeté zkušenosti s prací okolo koček. 
Každá depozitum má na starosti a s péčí o depozitní kočky pomáhá vždy jedna z členek Pozor kočka! z.s. Znamená to, že zaváží zásoby, bere kočky na veterinu, pokud je to třeba, vyřizuje administrativu se zájemci o kočky a pokud je třeba asistuje při umisťování.

Depozitum Klecany  - Ivana


(nezaměňujte s útulkem Kocour Felix v Klecanech, s tím nemáme nic společného)

Klecanská depozita jsou dvě a nachází se v Klecanech – směr Zdiby, Dolní Chabry. Kočky mají k dispozici domeček - maringotku, která má malou přestupní místnost a místnost cca 2x4m. Může tu být přibližně 6- 8 koček nebo jedna kočka s koťaty. Využití maringotky je různé - a) kočky zde buď stráví pouze čtrnáctidenní karanténu a pak už odčervené a odblešené putují do stálého depozita, nebo zde čekají na svůj nový domov. Maringotku nám pronajímá město Klecany v hlídaném areálu místních kasáren. Jsou zde bud koťata, pokud nám chybí dočasky či místo nebo se depozitum využívá na kastrační program.
Druhé depo v Klecanech v přízemí domu je tzv."Kočkárium", malá místnost pro domácí i depozitní kočky ve virtuální adopci. Slouží jako jídelna a ložnice když je venku ošklivo, zima nebo když kočky při potulkách ve stráni přepadne hlad. V současné době jsou zde 2 spolkové kočičky nastálo - Syčilka a Svatava.
O depozitní kočky se tu starají dva dvounožci, na vše dohlíží 2 kočky domácí Vojta a Charlotka a pes Bublina.

Ivanu můžete kontaktovat na telefonním čísle : 603 800 338 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Český Brod  -  ,,U Kamily"


Depozitum u Kamily pomáhá s péčí o kočky, které potřebují individuální přístup nebo intenzivní péči (kočky akutně nemocné, koťata, březí maminy.) Kočičky žijí společně s námi v jednom domě, a pokud jsou zdravé, tak i v místnostech, které normálně obýváme (tedy prohání se nám po obýváku, spí s námi v posteli, a zažívají běžný provoz rušnější rodiny se dvěma malými dětmi). V tomto je velká výhoda zvířat z domácích depozit oproti zvířatům z klasických útulků - ta naše jsou téměř neustále pod dohledem, mají zažitý standardní lidský režim den/noc, a jsou zvyklé na obvyklý ruch domácnosti.
Kapacita našeho depozita je proměnlivá podle aktuálních možností a potřeb, obvykle tu je 2 - 5 depozitních koček (na jaře a v létě se ale někdy kvůli březím maminám a jejich potomkům dostáváme spíš k deseti kouskům).
Naše domácí depozitum obývá ještě několik nedepozitních (tedy stálých) členů - kromě dvou nechlupatých dvounohých dospěláků (mého muže a mě) jsou tu dvě naše malé děti, kříženec velkého knírače, a strážce domácího krbu, dlouhosrstý mour Fanouš. 

Kamilu můžete kontaktovat na tel.čísle : 775 275 762 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Knovíz - ,,U Kači" 


Depozitum u Katky v Knovízi máme většinou pro odchov a vymazlení jednoho vrhu koťat ať už s maminou nebo bez maminy nebo pro kočky plašší, které se hůře umisťují. Kočky tu mají k dispozici velkou místnost, s opravdovým kmenem stromu, kde se náramně brousí drápky, velkým škrabadlem a s plno hračkami. Mazlení a opravdu skvělé péče se jim zde dostává velkou měrou. Z Knovíze nám odchází do světa koťata vymazlená, přítulná, zvyklá na pejsky i ostatní kočky. 
Kapacita knovízského depozita je podle aktuálních možností a potřeb, obvykle tu je 3 - 7 depozitních koček.
V Knovízi kromě dvounohých krmičů Katky a Vládi, pomáhají udržovat pořádek tři domácí psi a dvě kočky - paní domácí a když budete mít štěstí (což je dost pravděpodobné) budou se vám pod nohy motat 2,3… depozitní pejsci.
V Knovízi se totiž ještě depozitují psiska. 
Katku můžete kontaktovat na tel.čísle : 731 475 475 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Střešovice  - ,,U Baruše" 


Depozitum u Báry je většinou pro kočky již očkované, po karanténě pro kočky s hendikepem či plaché. Z koček plachých se tu po kratší či delší době stávají kočky mazlivé. Bářina trpělivost a klidný přístup přináší své ovoce. Pokud to kočky opravdu vyžadují mohou se proběhnout i po zahradě. Ale to opravdu jen některé. Kočky v tomto depozitu stejně jako u Kamily žijí společně v místnostech s lidmi, spí v posteli, koukají na televizi nebo tiše kradou lidské jídlo z linky. Specialitou tohoto depa je, že zde kočky sdílí společně s lidmi i koupelnu a vanu.  
Kapacita depozita je 2- 12 koček.
S Bárou se o péči o kočky dělí 2 kočky domácí a černé psisko Sára. 

Báru můžete kontaktovat na tel.čísle : 608 414 102 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Praha 8 - ,, U Evy "


Depozitum u Evy je pro 1 - 5 koček nebo koťata. Využíváme ho i jako mini marodku s intenzivní péčí.  Kočky obývají garsonku s Evou, s domácími kočkami Minou a Barčou a psíčkem Čikem. Kočičím marůdkům, kteří potřebují intezivní péči se jí zde dostává plnými hrstmi. Vše se zde přispůsobí potřebám zvířat.
Od Evči odchází do nového domova kočky sebevědomé, mazlivé, zvyklé na psa, ostatní kočky a milující lidi.  

Evu můžete kontaktovat na tel čísle: 731 203 565 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Malešice -  ,,U Renaty" 

Renata se stará o kočičí kolonii v Hostivaři a tak u ní kromě několika málo výjimek, každoročně končila koťátka z této lokality od naší dvorní dodavatelky černobílé madam Otíkové. Na jaře (2017) sklapla klec:-) resp. přepravka a Otíková odchovala u Renči svých posledních pět potomků. Kočky u Renaty mají k dispozici samostatnou místnost, vybavenou vším co mrňousové potřebují, škrabadla, pelíšky a kupa hraček. I od Renaty odchází koťata vymazlená až rozmazlená.:-). I Renata má své dvě kočky. 
Renatu můžete kontaktovat na tel. čísle: 604 565 416 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    

Depozitum Ďáblice - ,,U Katky "

Naše depozitum u Katky v Dáblicích pojme až dvě maminy s koťaty, tz. 2 dospělé kočky a cca 8 koťat. Po karanténě mají kočičáci k dispozici velký obývák s kuchyní, kde provozují své malé kotěcí lumpárničky. S depozitními koťaty tu domácnost sdílí domácí kocouři Agiš a Sam a kočička Nasí. Koťata od Katky jsou vymazlená, milá, prostě připravená na nový život v nové rodině. I nezávazné návštěvy vítány.
Veškeré informace o dění v depozitu se dozvíte na FC stránce ,,Katčina dočasná péče spolku Pozor kočka! z.s.". 

Katku můžete kontaktovat na tel.čísle 603 359 221 nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Bohdalec -  ,,U Markéty" 


Bohdalecké depozitum využíváme nyní spíše pro odrostlá koťata nebo dospělé kočky. Chlupáči mají k dispozici plně vybavenou kočičí místnost a tetu Markétu, vše 24 hodin denně. V celém pokoji jsou rozmístěna škrabadla, domečky, pelíšky, tunely a krabicové paneláky. Koťata se tu opravdu vyřádí a mazlení resp. rozmazlení je tu na denním pořádku. I z tohoto depa odchází kočičky plně socializované, mazlivé a zvyklé na lidi. 
Markéta má samozřejmě jako my ostatní svých několik koček domácích, které se ale na ty depozitní dívají jen přes okno. 
Kapacita toho depozita je 3 - 4 kočky.
Veškeré dění můžete sledovat na Fc stránce -,,Michelská dočaska".

Markétu můžete kontaktovat na tel.čísle: 775 225 487 nebo na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Klecany  ,,U Míly" 


Depo u Mily je obsazené kocourem Sašou - Satanem, který má přísnou ledvinovou dietu a je zvyklý jako kocour samotář. Dostává se mu zde luxusní, 24 hodinové péče. Míla je dvorní pečovatelka v Klecanech v depozitu v maringotce. 

Mílu můžete kontaktovat na tel.čísle 604 684 969 nebo na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Klecany  ,,U Nataši " 
 

1 -2 kočky - většinou nemocné, na rekonvalescenci, nebo akutky, depozitum nazývané jako JIp či Aro - volno 
Depozitum dočasné

Depozitum ,,U Jitky"   
Depo u Jitky je ted stabilně obývané starou nemocnou zrzkou Květou. Je to kočička lehce neurotická, špatně snáší ostatní kočky a tak si užívá důchodu jako kočka jedináček. Zrzka Květa je na ledvinové dietě.             

Příležitostná depozita - dočasky
Pak máme ještě příležitostná depozita neboli dočasky, tedy domácnosti dobrovolníků, kteří se nabídli poskytnout spolkovým kočkám dočasný azyl. 

Praha - Ohrada                               p.Šámalová     1 dospělák -  obsazeno - Čako - kocour nesnášející ostatní kočky a ještě k tomu ledvinář.
Hotel pro kočky Brandýsek           Věrka              1  dospělák -  Kikina
Praha 8 Prosek                               Klára               
Bohušovice nad Ohří                    Tereza             1 -3 koťata - obsazeno - Nico 
Praha 8                                           Irena               1 dospělák Fidel
Praha 4 - Kačerov                         Anastazia        1 dospělák- volno
Praha 4 - Krč                                 Lenka               volno
Praha 8 - Karlín                            Markéta           1-2 koťata - obsazeno Demi a Bruce
Praha 4 - Spořilov                        Radka               1-4 kočky nebo kotata - Matylda, Bella, Amy, Artík, Zuzana 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231