Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

NAŠE DEPOZITA

Pozor kočka! z.s. funguje na principu tzv. “domácích depozit“. Znamená to, že kočky žijí v domácnostech našich členů či dobrovolníků, jako by byly naše vlastní. Kočičky jsou tak zvyklé na různé typy domácností - některé mají psa, papouška nebo potkana, jiné kupu dětí, někde je domácnost klidná, někde se takzvaně dveře netrhnou a někde je kočička jedináček.V každém depozitu musí ale být tzv. karanténa, místnost kam se může kočička alespoň na 14 dní zavřít a pozorovat, zda není nemocná. V té době také podstoupí očkování, odčervení a odblešení. Až potom může mezi ostatní. Pokud depozitum karanténu nemá, musí si ji nově příchozí odbýt v některém depozitu s karanténou. Dodržení podmínek karantény je pro nás velmi důležité a zabraňuje šíření chorob.
Všechny tety depozitní pozkočičí své svěřence milují a snaží se jim dát tu nejlepší péči. Všechny mají bohaté dlouholeté zkušenosti s prací okolo koček. 
Každá depozitum má na starosti a s péčí o depozitní kočky pomáhá vždy jedna z členek Pozor kočka! z.s. Znamená to, že zaváží zásoby, bere kočky na veterinu, pokud je to třeba, vyřizuje administrativu se zájemci o kočky a pokud je třeba asistuje při umisťování.

Depozitum Klecany  - Ivana


(nezaměňujte s útulkem Kocour Felix v Klecanech, s tím nemáme nic společného)

Klecanská depozita jsou dvě a nachází se v Klecanech – směr Zdiby, Dolní Chabry. Kočky mají k dispozici domeček - maringotku, která má malou přestupní místnost a místnost cca 2x4m. Může tu být přibližně 6- 8 koček nebo jedna kočka s koťaty. Využití maringotky je různé - a) kočky zde buď stráví pouze čtrnáctidenní karanténu a pak už odčervené a odblešené putují do stálého depozita, nebo zde čekají na svůj nový domov. Maringotku nám pronajímá město Klecany v hlídaném areálu místních kasáren. Jsou zde bud koťata, pokud nám chybí dočasky či místo nebo se depozitum využívá na kastrační program.
Druhé depo v Klecanech v přízemí domu je tzv."Kočkárium", malá místnost pro domácí i depozitní kočky ve virtuální adopci. Slouží jako jídelna a ložnice když je venku ošklivo, zima nebo když kočky při potulkách ve stráni přepadne hlad. V současné době je zde 6 spolkových kočiček nastálo.
O depozitní kočky se tu starají dva dvounožci, na vše dohlíží 3 kočky domácí Blaženka, Vojta a Charlotka.

Ivanu můžete kontaktovat na telefonním čísle : 603 800 338 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Český Brod  - Kamila 


Depozitum u Kamily pomáhá s péčí o kočky, které potřebují individuální přístup nebo intenzivní péči (kočky akutně nemocné, koťata, březí maminy.) Kočičky žijí společně s námi v jednom domě, a pokud jsou zdravé, tak i v místnostech, které normálně obýváme (tedy prohání se nám po obýváku, spí s námi v posteli, a zažívají běžný provoz rušnější rodiny se dvěma malými dětmi). V tomto je velká výhoda zvířat z domácích depozit oproti zvířatům z klasických útulků - ta naše jsou téměř neustále pod dohledem, mají zažitý standardní lidský režim den/noc, a jsou zvyklé na obvyklý ruch domácnosti.
Kapacita našeho depozita je proměnlivá podle aktuálních možností a potřeb, obvykle tu je 2 - 5 depozitních koček (na jaře a v létě se ale někdy kvůli březím maminám a jejich potomkům dostáváme spíš k deseti kouskům).
Naše domácí depozitum obývá ještě několik nedepozitních (tedy stálých) členů - kromě dvou nechlupatých dvounohých dospěláků (mého muže a mě) jsou tu dvě naše malé děti, kříženec velkého knírače, a strážce domácího krbu, dlouhosrstý mour Fanouš. 

Kamilu můžete kontaktovat na tel.čísle : 775 275 762 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Knovíz - Katka 


Depozitum u Katky v Knovízi máme většinou pro odchov a vymazlení jednoho vrhu koťat ať už s maminou nebo bez maminy. Kočky tu mají k dispozici velkou místnost, s opravdovým kmenem stromu, kde se náramně brousí drápky, velkým škrabadlem a s plno hračkami. Mazlení a opravdu skvělé péče se jim zde dostává velkou měrou. Z Knovíze nám odchází do světa koťata vymazlená, přítulná, zvyklá na pejsky i ostatní kočky. 
Kapacita knovízského depozita je podle aktuálních možností a potřeb, obvykle tu je 3 - 7 depozitních koček.
V Knovízi kromě dvounohých krmičů Katky a Vládi, pomáhají udržovat pořádek tři domácí psi a dvě kočky - paní domácí a když budete mít štěstí (což je dost pravděpodobné) budou se vám pod nohy motat 2,3… depozitní pejsci.
V Knovízi se totiž ještě depozitují psiska. 
Katku můžete kontaktovat na tel.čísle : 731 475 475 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Střešovice  - Bára


Depozitum u Báry je většinou pro kočky již očkované, po karanténě pro kočky s hendikepem či plaché. Z koček plachých se tu po kratší či delší době stávají kočky mazlivé. Bářina trpělivost a klidný přístup přináší své ovoce. Pokud to kočky opravdu vyžadují mohou se proběhnout i po zahradě. Ale to opravdu jen některé. Kočky v tomto depozitu stejně jako u Kamily žijí společně v místnostech s lidmi, spí v posteli, koukají na televizi nebo tiše kradou lidské jídlo z linky. Specialitou tohoto depa je, že zde kočky sdílí společně s lidmi i koupelnu a vanu.  
Kapacita depozita je 2- 10 koček.
S Bárou se o péči o kočky dělí 2 kočky domácí a nově i černé psisko Sára. 

Báru můžete kontaktovat na tel.čísle : 608 414 102 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Praha 8 - Eva


Depozitum u Evy je pro 1 - 2 kočky nebo koťata. Využíváme ho i jako mini marodku. Poslední dobou se z Evy stává profesionální očařka:-). Kočky obývají garsonku s Evou, s domácími kočkami Minou a Barčou a psíčkem Čikem. Kočičím marůdkům, kteří potřebují intezivní péči se jí zde dostává plnými hrstmi. 
Od Evči odchází do nového domova kočky sebevědomé, mazlivé, zvyklé na psa, ostatní kočky a milující lidi.  

Evu můžete kontaktovat na tel čísle: 731 203 565 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Malešice - Renata

Renata se stará o kočičí kolonii v Hostivaři a tak u ní kromě několika málo výjimek, každoročně končila koťátka z této lokality od naší dvorní dodavatelky černobílé madam Otíkové. Na jaře (2017) sklapla klec:-) resp. přepravka a Otíková odchovala u Renči svých posledních pět potomků. Kočky u Renaty mají k dispozici samostatnou místnost, vybavenou vším co mrňousové potřebují, škrabadla, pelíšky a kupa hraček. I od Renaty odchází koťata vymazlená až rozmazlená.:-). I Renata má své dvě kočky a dva pejsky resp. psice.

Renatu můžete kontaktovat na tel. čísle: 604 565 416 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    

Depozitum Ďáblice - Katka 

Naše depozitum u Katky v Dáblicích pojme až dvě maminy s koťaty, tz. 2 dospělé kočky a cca 8 koťat. Po karanténě mají kočičáci k dispozici velký obývák s kuchyní, kde provozují své malé kotěcí lumpárničky. S depozitními koťaty tu domácnost sdílí domácí kocour Sam a kočička Nasí. Koťata od Katky jsou vymazlená, milá, prostě připravená na nový život v nové rodině. I nezávazné návštěvy vítány.
Veškeré informace o dění v depozitu se dozvíte na FC stránce ,,Katčina dočasná péče spolku Pozor kočka! z.s.". 

Katku můžete kontaktovat na tel.čísle 603 359 221 nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Depozitum Bohdalec - Markéta 


Bohdalecké depozitum využíváme pouze pro maminy s koťaty nebo koťata. Chlupáči mají k dispozici plně vybavenou kočičí místnost a tetu Markétu, vše 24 hodin denně. V celém pokoji jsou rozmístěna škrabadla, domečky, pelíšky, tunely a krabicové paneláky. Koťata se tu opravdu vyřádí a mazlení resp. rozmazlení je tu na denním pořádku. I z tohoto depa odchází kočičky plně socializované, mazlivé a zvyklé na lidi. 
Markéta má samozřejmě jako my ostatní svých několik koček domácích, které se ale na ty depozitní dívají jen přes okno. 
Kapacita toho depozita je 2 - 3 kočky.

Markétu můžete kontaktovat na tel.čísle: 775 225 487 nebo na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Příležitostná depozita - dočasky
Pak máme ještě příležitostná depozita neboli dočasky, tedy domácnosti dobrovolníků, kteří se nabídli poskytnout spolkovým kočkám dočasný azyl. 

 

Klecany:                    Míla:              1 dospělák - obsazeno - Sašan - kocour s ledvinovou dietou

    
Klecany -                   Nataša            1 -2 kočky - většinou nemocná, na rekonvalescenci, nebo akutky, depozitum nazývané jako JIp či Aro:-) volno
Praha - Krč:              Františka       1- 2 dospěláci - volno

Čelákovice:               Jitka:             1-2 dospěláci - obsazeno Bernie, Květa
Praha - Žižkov                                 1 dospělák -  obsazeno - Čako - kocour nesnášející ostatní kočky a ještě k tomu ledvinář.
Hotel pro kočky Brandýsek -         1 dospělák - Ofelie
Praha 8 - Klára                              1- 2 koťata -volno
Drnov- Jana                                    1 kočka, 2 koťata -  Kopretina, Sedmikráska a Pomněnka

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231