Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

O NÁS

Spolek Pozor kočka! z.s. vznikl v létě 2013. Každá z jeho členek ale v oblasti péče o bezprizorní kočky působí delší dobu, některé až desítky let. Hlavním cílem spolku Pozor kočka! je, stejně jako u většiny organizací orientovaných na toto téma, ochrana zvířat a péče o opuštěná, poraněná, nemocná a týraná zvířata, zejména kočky. K vedlejším aktivitám pak patří pořádání umísťovacích výstav a dalších akcí na podporu opuštěných zvířat. Pozor kočka! je nezisková organizace a každý její člen v ní pracuje dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na jakýkoli honorář. Pokud nám chcete v našem snažení pomoci, podívejte se, co nejvíce potřebujeme.

Výbor spolku Pozor kočka! z.s.

Předsedkyně :           Ivana Klímová

Místopředsedkyně :    Kristýna Demlová

Jednatelka:               Kamila Hanesová

Hospodářka:             Nataša Máchová

Členové:                  Jana Domínová, Nataša Máchová, Milena Křížková

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Sídlo spolku : Do Klecánek 24, Klecany , 250 67 
IČO: 02195178
reg.číslo VS/1- 1/94639/13-R

Jak tedy kočkám pomáháme?
Podstatnou částí naší práce je péče o nalezené a bezprizorní kočky, které k nám přicházejí z různých koutů ČR. Venkovní kočky často nemocné a podvyživené, kočky, kterých se někdo zbavil, kočky z lokalit, kde je lidé nechtějí, ty, jejichž majitel onemocněl, odchází do domova důchodců nebo stěhuje někam, kde kočku mít nemůže.

Péče o kočky u nás probíhá v takzvaných domácích depozitech. Znamená to, že se o kočky staráme v domácnostech našich členů či dobrovolníků. Každá domácnost a rodina má jiné podmínky - někde mají malé čilé děti, někde psa či potkany, někde je domácnost klidná. A tak i kočičky z toho kterého depozita budou zvyklé na něco jiného.
Při příjmu zvířat se snažíme se o maximální dodržování hygienických podmínek. Kočky v depozitu projdou povinnou čtrnáctidenní karanténou; pokud jsou nemocné poskytneme jim veterinární péči, odčervíme je, naočkujeme, a pokud mají patřičný věk, necháme i vykastrovat. Plaché kočičky se snažíme ochočit a získat si jejich důvěru.
Pak už jsou připravené jít bydlet k nové rodině. Snažíme se, aby kočky od nás odcházely zdravé, aby nové rodině dělaly radost, a aby jim nová rodina vydržela po celý jejich kočičí život.
Poradíme při výběru kočičky i Vám - který z našich svěřenců by se do Vaší domácnosti hodil, abychom například kočičku zvyklou venku neumisťovali do bytu, kočku „solitéra“ do smečky dalších 5 koček, nebo pokud chcete kočku mazlivou, aby k Vám nešla bydlet kočka, která si drží od všech odstup… i když samozřejmě víme, že láska na první pohled může zafungovat i tady, a pak jdou všechny rady stranou.
Neméně podstatnou částí naší práce je prevence – tzv. kastrační program. Snažíme se skrz něj pomoci venkovním toulavým kočkám, a tedy i lidem, kteří se o ně venku starají, aby se kočky zbytečně nemnožily, nemusely živořit a bát se o svá koťata, a aby v důsledku přemnožení venkovních koček nedocházelo k jejich likvidaci lidmi, kteří nemají kočky zrovna v lásce. Pokud to jde, vracíme po kastraci kočku do její původní lokality; pokud ne, snažíme se jí najít buď lokalitu novou, nebo stálý nový domov.
Snažíme se pomoci i lidem, kteří si s péčí o kočky neví rady. A je jedno, zda se jedná o jejich miláčka, či kočičku zvenku, o kterou se starají. Pomoci se snažíme osobním přístupem, radou nebo i tím, že Vám poskytneme kontakt na někoho, kdo Vám v konkrétní situaci pomůže kvalifikovaněji než my. 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231