Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Padme

Padme bohužel zemřela 3.5.2020 na celkové vyčerpání, selhávání ledvin, byla to velmi stará kočička. Venku by umírala velmi dlouho ona i její kotata. Je nám to moc líto Padme, měj se tam nahoře už jen dobře. O tvoje poslední děti bude postaráno.

Před týdnem jsme přijali do péče další březí kočičku, plachou černou Padme s obrovským břichem a v ne moc dobré kondici, kterou naznačovala nejen zhnědlá matná srst. Objevila se znenadání (a už březí) v lokalitě, kde už několik let provádíme odchyty a kastrační program, a díky péči tamní krmičky se kolonii koček daří držet početně na uzdě.Po odchytu jsme měli jen pár dní na to, pokusit se s ní trochu skamarádit (což se moc nedařilo), když ve středu večer zřejmě odstartoval porod. A od té doby šlo všechno špatně.Bez zbytečných detailů, skončil ve čtvrtek večer císařským řezem a Padme na konci sil. V narkóze jsme konečně měli možnost si ji důkladně prohlédnout a zjistilo se, že Padme je velmi stará kočka, která nemá vůbec žádné zuby, ani mateřské mléko, za to má ale nejspíš špatné ledviny. V obrovském vytahaném břiše, které nepochybně zažilo desítky porodů, byla naštěstí jen čtyři koťata (všechna černá jako uhel).Padme stále bojuje o život, za podpory kapaček, léků a zahřívání, ale není zdaleka jisté, jak se to bude vyvíjet dál. O koťata nemá absolutně zájem, je sama ráda, že vůbec zvedne hlavu. Kdo ví, jak dokázala ve svém stavu zabřeznout a koťata donosit, jisté ale je, že pokud by zůstala venku, koťata by rozhodně už nežila a zřejmě ani Padme.Velké štěstí je, že v depozitu je čerstvě po porodu kočička Louisiana, která bez řečí pomáhá s péčí o koťata Padme, ačkoliv má sama svých 5 drobků. Ale pomáháme i my samozřejmě, dokrmujeme a čistíme zadečky, a s Louisou máme dohodu, že za jednoho tuňáka denně navíc to nějak těch pár týdnů vydrží ;) a snad vydržíme i my. Takže když nám bude přát štěstí, třeba se to podaří. Ale jsou to nervy, ne že ne ...

Padme je plachá kočička, která k nám připutovala vysoce březí z pražské Jahodnice. Necháme ji u nás porodit, odchovat mimina a po kastraci se bude nejspíš vracet zpět do lokality. Porod čekáme každým dnem.

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231