Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Til

7.7.2020 ve 21,10 večer odešel velký bojovník kocourek TIL. Ledviny přestávaly fungovat a další léčba by byla jen trápení. 20.6.2017 jsem tě vzala poprvé do náruče a 7.7.2020 jsem tě v ní držela naposledy. Spi sladce zlato.

Když Velká kočka zašeptá jméno... 
20.6.2017 jsem pro Tebe jela do Újezdu nad Lesy. Rozhodnutá, že se jen kouknu, jak to s tebou vypadá, protože jako každé léto jsme byly nacpané k prasknutí. Dělal jsi forky a nechal mě 2 hodiny čekat, čičovat a volat. Nechal jsi mě odjet a pak se pro tebe vrátit. Když jsem tě viděla, jel jsi se mnou. Zrzavobílý, špinavý, s jazykem venku, vypadané kusy srsti. Napadlo mě, že jsem prijela asi pozdě. Ale ty jsi bojoval, chtěl jsi mi ukázat, že není pozdě. Dostal jsi jméno TIL, uzbecky jazýček. Byl jsi s námi 3 roky a bylo to s tebou jako na houpačce. Ke vředu na jazyku, špatným zubům, rýmě se přidaly i špatné ledviny. Ale ty ses nedal a ani my jsme se nedaly. A Velká kočka šeptala tvé jméno několikrát. Vždycky jsme ji spolu přemluvily. Až do včera. Včera už se přemluvit nedala. Včera ve 21,10 večer odešel velký bojovník kocourek TIL. Ledviny přestávaly fungovat a další léčba by byla jen trápení. 20.6.2017 jsem tě vzala poprvé do náruče a 7.7.2020 jsem tě v ní držela naposledy. Velké díky tetě Mile, která se o tebe starala celou dobu s péčí ji vlastní. Spi sladce zlato.

Tillík bydlel až doposud u staré paní, kde byl spokojený. Poskytovaly jsme mu samozřejmě veškerou péčí, včetně krmení a veteriny. Bohužel, Tilíkovi se zhoršily ledviny a musí brát pravidelbě léky, každé 3 měsíce je potřeba přepíchnout mu kortikoidy, kvůli vředu na jazyku, který nezmizel a asi ani nezmizí.
Pokud by někdo měl doma místo pro starého kocoura, který není nijak náročný, je moc mazivý a hodný moc by se nám to hodilo. Veškerou péči bychom, včetně léku a veterinárního ošetření bychom hradily.
Nevešel by se Vám staříček Tilíček?    
var.symbol má: 

Pokud kortikoidy nedostane, vřed ho bolí a přestává jíst a to je samozřejmě vzhledem k ledvinám špatně. A protože paní už péči o Tilíčka špatně zvládá , vrací se zrzík k nám. 
Till má ledvinovou dietu se kterou nemá problém, baští ji uplně v pohodě.  
--------------------------------------------------------------
V říjnu 2017 se Tilíček přestěhoval na Kladno, ke staré paní, která je doma sama a tak jí Till dělá milou společnost. Veškerou péči, léky i krmení na ledviny hradí náš spolek. Till je i paní jsou spokojení a doufáme, že jim to oběma vydrží.
--------------------------------------------------------
Til se dostal z nejhoršího, baští normální stravu a kožíšek už trošku vypadá jako kožíšek kočky. Ještě čekáme s očkováním, kvůli nedávnému dobrání antibiotik a pro jistotu ještě necháme udělat krevní testy na ledviny.  Tilik sice nevypadá nijak krásně, pravděpodobně to bude starší kocour, ale je to milý a mazlivý chlapík. Ocenil by teplý guačík, plnou misku, ruce na mazlení a opravdu bezpečný výběh ven. 
-----------------------------------------------------------
Historie:
Til se potuloval ve vesnici Újezd u  Průhonic, kde ho krmila hodná slečna. Když si všimla, že kocourek začíná vypadat nemocně zavolala. I přes plná depozita a skálopevné přesvědčení, že kocoura přijmout prostě nemůžeme jsme se vypravily na obhlídku. A Tilík už u nás začíná 19 den svého života. Kdyby byl zůstal, přišel by tenhle svět o nádherného milého kocoura. A to tedy ne. A bylo to jen tak tak. Kocourek má v tlamce na jazyku vřed, na jícnu jakési útvary, zuby vypadaly jako kdyby ho někdo nakopl nebo ho srazilo auto, měl plnou tlamu úlomků zubů, lysiny v kožichu, vypadávání srsti po hrstech.  Už je po operaci zoubků, zároveň i kastraci a zotavuje se, hodně, ale opravdu hodně spí, odpočívá a dobře papá. Kontrola ukáže, zda se nebude muset udělat revize. Krev má v pořádku, jen zvýšenou močovinu, ale to je k tomu zánětu v tlamě. Raději dostává ledvinovou dietu. Určitě se z něho vyklube krásný kocour. Je hodný a moc vděčný. Kožíšek se mu pomalu čistí, srst se začíná upravovat. Bude hledat domov opravdový s velkou dávkou lásky a pochopení pro starého chlapa.

   

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231