Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Bubí

16.5.2017 - Rozloučení s Bubí
Byla s námi dva roky.. Posledních několik měsíců jsme bojovali s jejími selhávajícími ledvinami. Některým kočkám ale nepomohou ani kapačky ani dieta. Buběnce bohužel nepomohly. Bubí, budiž ti země lehká, odpočívej v pokoji. 

 Ačkoliv náladu měla do posledních dnů dobrou, přestávala mít chuť na jídlo, jedla už jen velmi málo, a o víkendu zkolabovala. Ještě jsme jí dali šanci, a byla několik dní na kapačkách. Ale dnešní krevní testy ukázaly jen velmi malé zlepšení, a Bubí nadále odmítala sama jíst.Rozhodly jsme se tedy dnes už v pokusech o udržovací léčbu nepokračovat, a Bubí nechat odejít.Nepodařilo se nám pro ni najít za dva roky nový domov. Nejspíš kvůli léku, který jí musel být denně podáván, a kvůli jejímu vysokému věku. Ale Katce patří velké díky za příkladnou péči o ni. Věříme, že pobyt u Katky v depozitu neměl pro Buběnku k opravdovému domovu daleko.
Bubí, budiž ti země lehká, odpočívej v pokoji.
_________

březen 2017: Bubí nám začala zdravotně zlobit. Začínají ji selhávat ledviny. Hodnoty zatím nejsou nijak strašné, ale přesto musí mít Bubí ledvinovou dietu. Bohužel nám, ale Bubí přestává jíst a to cokoli, at je diety nebo normální konzervička či granulky. Čeká ji proto opětovné vyšetření krve, sono bříška, prostě celková důkladná prohlídka.

Kočičku Bubí jsme v dubnu 2016 "dostali" od slečny, která se jí kvůli složité osobní situaci musela vzdát. Což nebylo lehké ani pro slečnu, ale zvláště ne pro Bubí, která už dávno není spachovacím koťátkem, které všechny změny hravě zvládne. I přes svůj mírně pokročilý věk jí ale stačilo pár týdnů, aby se v depozitu rozkoukala, začala se mazlit a dokonce i vycházet s dalšími kočkami, na které nebyla nikdy zvyklá.

Bubí je to mourovatá upovídaná kočička, které chybí špička ocásku, což jí ale vůbec nevadí - spíše jí to přidává na roztomilosti. Také jí chybí zoubky, ale potíže s pojídáním granulek ani konzerv nemá žádné. Právě z důvodu neustálých problémů se zoubky musí Bubí každý den dostat půlku Prednisolu (což je lék na tlumení nežádoucích reakcí imunitního systému). Je na to zvyklá a nemá s přijmutím malé tabletky žádné problémy, a ani finančně to není zatežující (na dávka měsíc vyjde na cca 80,- korun).

Jinak je to zdravá kočička, společenská a milá a ráda nastavuje bříško na pořádné pohlazení, jak můžete sami vidět na fotce.
Uvítala by asi spíše klidnjší domácnost, která ji přijme takovou, jaká je - tedy hodnou, milou, klidnou, dámou. Je zvyklá jen na bytové podmínky.

Bubí dočasně sídlí našem domácím depozitu v Knovízi kousek od Kladna. Dojeďte si jí tam pohladit, nebo rovnou odvézt sebou domů.

Více fotek Bubí na: http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Bubi/

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231