Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Bambus

12.12. 2016 podlehl Bambusek virové neléčitelné nemoci FIP. Šlo to tak rychle, že jsme tomu nechtěli uvěřit. Spinkej v klidu zlatíčko. Budeme na Tebe myslet.

Bambus je hravý a komunikativní (no spíš ukecaný) kocourek. Ráda si hraje nejraději honí míčky a chrastící myšky, dobře komunikuje s ostatními kočkami. Je vhodný do bytu ideálně k další hravé kočce ale pokud by se mu nový páníček hodně věnoval, možná by to zvládl i sám. Miluje lidi a mazlení ve všech možných podobách.

Občas se zapomene a vytáhne drápky, tak není vhodný k úplně malým dětem. Bambus v depozitu kulhal, proto byl prohlédnut ortopedem. Byla mu zjištěna luxace patelly, zřejmě způsobena nějakým úrazem, ale už staršího data, protože zranění je zapouzdřené. Bambus prodělal v říjnu 2016 ortopedickou operaci, dobře se hojí a po prosincové poslední kontrole bude moci hledat nový domov.
________________________
HisStory:
Mourek Bambus je kočičí puberťák, který se k nám nepřišel z ulice, tak jako většina našich svěřenců. Bambus měl svojí rodinu, a ačkoliv přímo od majitelů kočky obvykle nepřijímáme (většinou dostávají přednost právě toulavky, které naši péči potřebují více), Bambus měl to štěstí, že jsme se o něm dozvěděli od jedné naší dobrovolnice. "Oni už ho prostě nechtěj, radši ho od nich vemte", je kastrovaný, očkovaný, kromě té kýly (která ale není nic hrozného a dá se celkem jednoduše spravit jedním zákrokem na veterině) mu nic není, je to vlastně "kočka bez práce", u Báry je na nějakou zdravou místo; šup a byl tam.
Bambusek zdravý nebyl, ani fyzicky ani moc psychicky. Operaci kýly pár dní po příjmu zvládl naprosto v pohodě. Má přes 4 kila a vypadá moc pěkně. Překvapení ale přišlo, když ho Bára pár dní na to vypustila z klece, kde se po operaci zotavoval. Bambus totiž začal běhat po celém bytě sprintem a narážel do věcí, nábytku i koček, běhal zdánlivě bez cíle a běhal takhle dokud mohl. Tedy dokud mu stačil dech, doslova.
No, tak, jsme zvyklé na ledasco. Tohle ale nebyl zděšený úprk strachy polomrtvého zvířátka hledajícího úkryt, na který zvyklý jsme. Jak se ukázalo, byl to úprk zoufale nevyběhaného a nevyblbnutého puberťáka, který býval zavíraný do kumbálu, když "zlobil" - šplhával totiž po záclonách, při hře zapomínal drápy venku a škrábal dítě, stará kočka původních majitelů z něj byla nešťastná a chodila očůrávat věci. Takže milý Bambus prožil zřejmě blíže neurčenou část svého života zavřený v kumbálu.
Ach jo. Poté, protože při tom svém úprku často nekoordinovaně narážel do věcí a kulhal, nechali jsme ho zkontrolovat u ortopeda. Ten po rentgenu konstatoval luxaci pately, tedy stav při kterém je čéška „vypadlá“ mimo žlábek kosti stehenní, a koleno nefunguje, jak má.
Takže nejen kýla, ale i operace kolena. Bambus se nám vyplácí. S operací kolena se ještě muselo čekat, až kocourek doroste do plné velikosti, a mohl na ní tedy až na podzim 2016.
Více fotek Bambuse na:  http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Bambus

 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231