Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Farin

5.6.2020 bohužel Farinek odešel za Duhový most. Špatné srdíčko, k tomu začínající chornické selhávání ledvin. Tohle jeho křehké tělíčko nezvládlo. Byl naše stálice, černý, nemocny kocourek, kterého nikdy nikdo nechtěl. My jsme ho milovaly. Měj se tam nahoře krásně zlato. 

leden 2018 - Farinek podstoupil sérii vyšetření včetně RTG páteře (který byl bez nálezu) a kardio vyšetření, kde mu byl zjištěn šelest na srdci, který může být příčinou všech jeho problémů. Vzhledem k tomu, že je to plachý kocourek a jeho srdíčko při stresu nestíhá, jsme upustili od dalšího vyšetření a necháme ho v klidu dožít tam, kde je zvyklý a má i své kočičí a psí kamarády a depozitní tetu od které se nechá i pohladit a prodrbat kožíšek. 

duben 2017: Farin má problémy s chůzí a vypada to na nejaký neurologický problém. Je objednaný na vyšetření a potom se uvidí.
Farin - jméno má z oblíbené trilogie Pan prstenů (trpaslík, obránce Ereboru), krásný černý kocourek z odchytu z ulice Na Smetance. Farinek je u nás od dubna 2015 a ze začátku byl velmi plachý a bojácný kluk. Pokračujeme ve vymazlování a už je ochotný s depozitní tetou spát i v posteli a i ve volném prostoru přes den se stále přibližuje k člověku blíž a blíž. Došli jsme tak daleko, že ráno čeká, až se člověk vzbudí a „čučí“ jestli by nebylo nějaké to mazlení.

Krásný, trošku trdlík, co říkáte?
Var.symbol Farinka: 0159

Orientuje se podle ostatních koček a když se někde „provozuje“ nějaké to mazlení, tak se musí honem podívat, jestli by nějaká ruka nezbyla i na něj. Pracujeme na jeho plachosti a už se od člověka, kterému věří, nechá zvednou do náruče a dokonce pak ani v panice neutíká. Zrovna nedávno zjistil, že člověk pokud leží ve vaně, má volnou ruku na mazlení, tak to chodí pravidelně zkoušet, jestli by se k té vaně neprocpal přes ostatní Je opravdu krásný, ebenově černý. Již v době odchytu měl nějaké „špatné“ očičko. Po vyšetření na veterině jsem se dozvěděli, že má starý úraz oka a na rohovce mu zůstala jizva. Na oko bez problémů vidí a je to pouze víceméně estetický problém. 
S dalšími kočkami i kocoury vychází naprosto bez problémů. 
Po přesunu do depozita k Báře na Praze 6 se začíná Farin pěkně vymazlovat, no posuďte sami: https://www.facebook.com/barbora.kamzikova/videos/1179002905462804/

Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu ho zařazujeme jen do virtuální adopce

 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231