Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Za duhovým mostem

Při práci s opuštěnými zvířaty se bohužel nevyhneme ani tomu nejsmutnějšímu, ne každé zvíře je možné zachránit. Je to pro nás velmi těžké a někdy i natolik vyčerpávající, že máme chuť od všeho utéct. Bohužel, i smrt je součástí života. Na všechny naše svěřence vzpomínáme, ani tito by neměli být zapomenuti.

Jonášek bohužel odešel 15.6.2020 za Duhový most. Byl velmi slabý a ani dokrmování a veškerá péče mu nepomohly. Je nám to líto. Opravdu jsme se snažily. Spi sladce broučku.

5.6.2020 bohužel Farinek odešel za Duhový most. Špatné srdíčko, k tomu začínající chornické selhávání ledvin. Tohle jeho křehké tělíčko nezvládlo. Byl naše stálice, černý, nemocny kocourek, kterého nikdy nikdo nechtěl. My jsme ho milovaly. Měj se tam nahoře krásně zlato. 

Padme bohužel zemřela 3.5.2020 na celkové vyčerpání, selhávání ledvin, byla to velmi stará kočička. Venku by umírala velmi dlouho ona i její kotata. Je nám to moc líto Padme, měj se tam nahoře už jen dobře. O tvoje poslední děti bude postaráno.

17.1.2020 nás opustil slepý kocourek Amadeus. Bylo to rychlé a náhlé. Bud nahoře spokojený, chybíš nám slepoušku.

Všechny odchody nás vždy zasáhnout. S některými nám, ale trvá delší dobu se smířit a přijmout je. A to je případ našeho Fredíka. Milovali jsme ho a 21.12.2019 ho teta Nataša vyprovodila na poslední cestu. Spi miláčku náš, nikdy na Tebe nezapomeneme. Fredíkovi selhali ledviny.

V sobotu 9.11.2019 odešel maličký Tobiášek za Duhový most. Bohužel jeho stav byl neudržitelný, byl slabý a i přes hospitalizaci a kapačky a léčbu se nepodařilo udržet hladinu glukozy v těle. Maličké slabé tělíčko nemělo smysl trápit. Spinkej tam nahoře Tobí, myslíme na Tebe.  

Tři maličká nalezená koťátka Stuart, Chiko a Niky bojovala o svůj život dlouho. Bohužel Stuartek a Chiko to nezvládli. Byli příliš slabí a nemocní. Niky bojuje.
Kluci maličtí buďte nahoře šťastní, je nám to líto.

 

Káj bohužel začátkem prosince 2019 zemřel na mokrou formu FIP, moc nás to mrzí, udělali jsme, co se dalo :(

Maruška odešla za Duhový most 16.7.2019. Bříško se jí plnilo vodou a nemělo cenu prodlužovat její trápení. Spi klidně Maruško budeme na Tebe vzpomínat.

Bohužel Idinky stav se neustále zhoršoval a tak 10.7.2019 ráno, jsme už její trápení neprodlužovali. Idinka mi usnula v náručí. Byla už slabá. Je nám to moc líto mela před sebou cely život.

  

Dorinku jsme nechávaly uspat v sobotu 6.7.2019. Přestávala jí fungovat játra, ucpávali se žlučovody. Byla u nás 4 roky. Doufáme, že to pro ní byly 4 šťastné roky. Spi na to m nejkrášnějším obláčku Dorinko Obláčková. Je nám tolik smutno.

Kašmírek bojoval jako lev. Ale bohužel přes všechnu péči, dokrmování i lásku jsme ho nezachránily. Umřel v noci, tetě Nataše v rukách. Byl to slaboučký, malý kocourek. Spinkej sladce miláčku, moc nám chybíš.

15.4.2019 Kubíček odešel za Duhový most náhle a zcela nečekaně, bez větších obtíž a příznaků. Jeden den špatně jedl a druhý den ráno ho teta Bára našla ležet v jeho oblíbené přepravce. Pitva ukázala degenerativní změny na játrech i ostatních orgánech. Vůbec nechápeme, že Kubík fungoval bez viditelných problémů. Byl to klidný a milý kocourek. Je nám to moc líto Kubíčku Monty. 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231