Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Vracime se domů

Tady jsou jen samé příběhy se šťastným koncem. Kočky, které se opět shledaly se svými ztracenými majiteli, případně zůstaly u nálezců, kteří jim neodolali. Za dobrý konec považujeme i případy, kdy se venkovní kočka může po léčbě nebo odchovu koťat vrátit do své původní lokality.

Medule se 3.8.2020 vrátila tam odkud přišla. Užila si své a odchovala vzorně poslední kotě Bertíka. Bude se mít dobře. Slečna Míša se o kočky stará vzorně. 

16.7.2020 se domu  do své lokality vrátila Missouri. Odchovala svá poslední koťata a teď už se muže věnovat jen sobe. Lidi nemusí a tak jí bude venku dobře. Bude mít vše co bude potřebovat. Tak papa Missi.
 

Escape se ani po dvou měsících snahy o vymazlení nedala. Stačilo se přiblížit na blíž než metr a bez váhání útočila packou. Rozhodli jsme se proto po odchování koťat a kastraci ji navrátit do původní lokality, kde byla zvyklá. Postaráno o ní bude, tak snad bude spokojenější než u nás.  

O víkendu odcestovaly do nového domova sestřičky Jezinka a Bezinka. Holky jsme přijali na podzim jako odrostlá koťata z naprosto nevyhovujících podmínek, nemocná, plachá a zanedbaná.Mají teď pro sebe technickou místnost na jednom statku kousek od Prahy, a věříme, že až na jaře dostanou možnost prozkoumat stáje a louky, které statek obklopují, budou velmi spokojené. Holky držte se a přejeme rychlé zvykání!

O víkendu odcestovaly do nového domova sestřičky Jezinka a Bezinka. Holky jsme přijali na podzim jako odrostlá koťata z naprosto nevyhovujících podmínek, nemocná, plachá a zanedbaná.Mají teď pro sebe technickou místnost na jednom statku kousek od Prahy, a věříme, že až na jaře dostanou možnost prozkoumat stáje a louky, které statek obklopují, budou velmi spokojené. Holky držte se a přejeme rychlé zvykání!

Coccolina u nás odchovala svá poslední kotátka a dnes 26.2.2020 se vrátila do své původní lokality k domku, kde se o ní stará hodná paní. Cocco nebyla mazlivka, lidi neměla ráda a venku bude určitě sťastnější, Tak se měj Cocco dobře a dávej na sebe pozor.

Zázvorek byl velmi plachý kocourek. V depozitu vyloženě živořil, bál, schovával, syčel a hned vytahoval drápky. Vrátil se proto ke kamarádům do původní lokality. Má zde pravidelné krmení a jídlo. Muže se schovat do boudiček se senem. Bude šťastnější

Žinylka se 16.9.2019 vrátila do své původní lokality. Vykrmená, buclatá a plachá. V depozitu bydlela pod stolkem nebo pod lavicí a na ruku pořád syčela. Přejeme jí štěstí. V lokalitě  má 100% péči a krmení.  

Pumík původně vypadal jako že by se s lidmi rád kamarádil, ale ... pak si to rozmyslel a hrozně se bál a vůbec nebyl rád, že na něj kdokoli sahá. A tak se se svým kamarádem Tygříkem přestěhovali na bezpečnou náhradní lokalitu a první zprávy říkají, že si opravdu užívají. 

Tygříkovi ve chvíli, kdy se mu ulevilo se vrátila jeho původní plachost a nevraživost vůči lidem. Prskal, syčel nadával. A tak putoval se kamarádek Pumíkem do náhradní lokality, kde o něj bude luxusně postaráno. A první zprávy říkají, že to opravdu ocenil.

Díky pořadu Chcete mě?, ve kterém se naše kočičky nabízely k adopci, se ozvala majitelka kocourka Vincenta. A tak v sobotu 30.3.2019 se Vinci vypravil na cestu do svého domova. Vinci bud hodný, budeme na tebe vzpomínat mazlíku. Jsme rády, že jsi našel ztracený domov.

Jitka se ráda po pár měsících vrátila domů. Lidi prostě nemá ráda. Dokázala to prokousnutím prstu tetě Ivaně. A tak se začátkem srpne spolu s kamarádkou Majou vrátila zpět na lokalitu, kde se o ni a její kamarádky vzorně stará paní Lucka. 
Měj se krásně Jituše. 

Fazolka k nám přišla jen na dobu než se z ní stala pořádná, šikovná kočka. Skončila bez mámy a slečna se o ni nemohla starat. A tak jsme Fazolku odčervili, vykrmily a ona pak putoval do svého domova.
Mej se krásně zlatíčko. 

 

Majunka se sice v depozitu maličko vymazlila, ale lidi prostě nemusí. A tak se začátkem srpne vrátila zpět na lokalitu, kde se o ni a její kamarádky vzorně stará paní Lucka.
Měj se krásně Majunko.

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231