Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Satan

2019 - Saša je spokojený kocour, rozmazlený, mazlící a milující. Venku si to užívá a okolí svého bydliště má dokonale prozkoumané. Dokonce občas mívá i kocouří návštěvu. Ale jen na dálku:-).
--------------------------------------------------
2018 - Letošní rok v srpnu nám Sašánek trochu nahnal strach. Zhoršil se poslechově a i ledvinové hodnoty velmi stouply. Byl 4 dny na infuzní terapii a zázraky se dějí . Saša to dal a znovu je v plné síle.  Teta Míla ho bere na procházky ven, samozřejmě na kšírkách.  
-----------------------------------------------------
2017 - Saša vzkvétá a jeho ledviny se drží v normálku.
------------------------------------------------------
2016 - Sašánek se má dobře. Je milovaný, opečovávaný, rozmazlený a trošku obézní kocour. Teta Míla se stará vzorně.

Představte si kočku, při pohledu na níž malé děti pláčou (ozkoušeno na vlastních dětech), která vydává zvuky jako temný stín z vaší noční můry, a když se o vás otře, máte pocit, že vás objímá půl roku nemytý bezdomovec.
Tak takový je kocour Satan, který k nám připutoval 14.11.2014.
Je z Poděbrad, kde se prý už pár týdnů potuloval okolo skladů s chovatelskými potřebami. Včerejší vyšetření na veterině objasnilo to, proč tak hrozně smrdí i to, proč má stále zhruba na centimetr pootevřenou tlamu (jakoby vás chtěl každou vteřinou sežrat) - má zřejmě starší zlomeninu čelisti, která mu špičáky posunula tak, že se kříží a nemůže skousnout. Takže mu z huby stále kanou sliny, nemůže se čistit, jazyk má okoralý jak týden starý chleba, tlustá vrstva zubního kamene, svrab a blechy jsou už jen drobnosti. Ale nejhorší na tom je, jak je to hrozně milé a mazlivé zvíře!


No nemůžete se do něj nezamilovat!
Variabilní symbol Sašánka je : 0136
SATANA Sašu virtuálně adoptovala paní Ježková - příspěvek 300kč/měsíčně

 

Ve sklopci házel zádíčka, u veterináře ducal hlavou a při koupání se ani nebránil. Je to totální miláček, místo vrnění chrčí jak z hororu, je prostě k smíchu a pláči zároveň. Má velikou hlavu statného kocoura, ale celý váží jen 2,5 kila. Ve čtvrtek (20.11.2014) jsme objednaní na předoperační vyšetření, protože rozhodně nevypadá nejmladší a s tím jak moc pije, ani ledviny asi nejsou v pořádku. Bude to zas běh na dlouhou trať s nejistým koncem ...
13.1.2015 - po intenzivní péči se Satan dal celkem dohromady. Zvládl vytrhání většiny zubů i kastraci a po dvou měsících se mu hodnoty ledvinových ukazatelů vrátily do normy. Zůstává na dietě, přesunul se do jednoho pražského minidepozita, kde si ještě tam měsíc pobude a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.
Fotky Satánka jsou na: http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Satan

29.5.2015
V našem minidepozitu u Míly je evidentně spokojený, míra rozmazlování uspokojivá, žádné další kočky ho neobtěžují, přísun mazlení i ledvinové bašty nadměrná. Začalo ho ale trápit ucpávání analních žlázek, což je u koček poměrně rarita (no, on je taky vzácný kocour, že). Už několikrát byl na vymačkávání, ale bohužel se mu problém vrací. Přispání a hlubší vyčištění v nakróze je problematické, kvůli jeho ledvinám. Takže se moc neví, co s tím. V červnu ho čeká kontrolní krevní testy kvůli ledvinám, pak se ještě zkusíme poradit s dalšími veterináři, jestli by někdo nevymyslel nějaké šetrné řešení. 

 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231