Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Marlenka

Pohlaví: kočka
Datum narození_ cca červenec 2017

Datum umístění 15.4.2018 For Petrs

Morris se potuloval se svou sestřičkou Marlenkou v ulicích Prahy 4 u Budějovické. Naštěstí si našli dům, kde bydlí kočičí teta a ta začala oba sourozence krmit. Obyvatelům okolních domů ale koťata vadila a krmení začalo být problémové, a vůbec začalo hrozit, že kočky někdo nějak odstraní.  
A tak putovala obě odrostlá koťata v únoru do jednoho z našich domácích depozit. Prošla si kastrací, karanténou a  hledají nové domovy.

Oba sourozenci jsou opatrnější, je na nich znát úspěšná výchova maminy venkovní plašandy. Pracujeme na vymazlování, takže pohladit se nechají, ale v novém domově budou potřebovat hlavně ze začátku pár týdnů velké trpělivosti. Je potřeba se připravit na to, že pokud si je osvojíte zalezou si pod gauč nebo postel a budou tam prostě pár týdnů bydlet, než si získáte jejich důvěru. Odměnou za trpělivost vám pak bude jejich ducání hlavičkou a nastavování zádíček k podrbání, ale nebude to hned.

Oba dva ocení v novém domově dalšího zvířecího kamaráda. Zvládají i psa, ale preferují kočky. Ideálně do klidnější domácnosti, časem by jim určitě neuškodil výběh ven, ale není to nutností (díky své počáteční nedůvěřivosti mají celkem dobré předpoklady být fajn opatrnými venkovními myšilovkami; ovšem je nutností mít je první cca 2 měsíce pouze doma, aby si zvykli na nové prostředí a nesnažili se vrátit zpět, odkud přišly). 

Marla je chytrá a milá kočičí slečna, při hlazení hází zádíčka a nechává se drbat i na bříšku. Krátké drbací video k vidění zde: https://youtu.be/10Oa9I2WwQI

Oba sourozenci jsou k vidění i odběru (převážně pod gaučem) v Českém Brodě. Domov hledají dohromady nebo zvlášť, mají se sice rádi, ale nejsou na sebe nijak výjimečně závislí, takže klidně mohou jít bydlet každý jinam.

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231