Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Alžbětka

Pohlaví: kočka
Datum narození: cca 2014
Datum umístění: 20.12.2017

 
Je krásná, dlouhé mouraté chlupy všude, člověk by ji nejraději umuchloval. Alžbětka byla nekontaktní když k nám přišla. Ale to už je pryč. Nyní je z ní mazel, ráda se k Vám přitulí v posteli nebo se nechá pomazlit, když jdete okolo. Za jídlo by položila život, stejně tak za lidské pohlazení. Nošení v náruči vydrží ale jen pár vteřin.  
Je krásná, mazlivá, ale pokud jí potřebujete udělat něco, co se jí nelíbí, tak se prostě ožene. Je jí jedno, že vážíte 20x víc, než ona. Protože ona je tu šéf, ne vy ;), prostě už Vám 2x řekla, že jí česat nebudete o stříhání dredů ani nemluvě. Domluva s Bětkou je adrenalinový sport. Jinak povahově je to spíše samorost, ale není to konfliktní kočka. Kočky snáší v pohodě, stejně tak i psa. Vyjde s oběma, ale čím jich bude v novém domově méně, tím bude asi raději.
Její oblíbené místo je v kuchyni, kde střeží lednici. Ráda pomáhá i při práci na počítači.

Když je nějaká kočka trochu problémová, mají depozitní tety tendenci říkat o ní veřejně věci jako "je to osobnost", "má svou hlavu", je to "opravdová kočka" ... tak přesně taková je Alžbětka. 
Má malý hendikep - nemá funkční nervy v ocasu, přišla o půlku ocasu, ještě než se k nám dostala, a ta druhá půlka je nepohyblivá. Občas to způsobuje problém při vyměšování, protože ocásek nezvedne a může se jí stát ... ehm nehoda, že si hovínko přenese někam mimo záchod nalepené na dlouhých chlupech zadní části těla.
Ocenila by výběh ven, ale i bytové podmínky zvládá s klidem. Vzhledem k její povaze není příliš vhodná do domácnosti s dětmi.  
Video Alžbětky z května 2017 najdete na: https://youtu.be/qhr4DcAeKd0 
Více fotek na :http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Alzbetka_Betka/
_____________________________________________________

Historie:

11.7.2016 jsme v Chrášťanech odchytily drobnou chlupatější mourinku s pahýlkem ocásku. Jmenuje se Alžběta. Asi před 3-4 nedělemi porodila v chrášťanském areálu koťátka, bohužel, tak nešťastně, že ze čtyř mrňousků nepřežil ani jeden. Porodila je v pátek v hale, která se na víkend zavírá a zamyká, bohužel chlapi, kteří se o Bětušku v rámci možností starali to nevěděli a halu uzamkli. V pondělí ráno, jim bylo divné, že Bětuška zoufale pobíhá před zamčenou halou a tak po otevření za ní běželi a našli 4 koťátka už bohužel mrtvá.
Bětuška už je po kastraci, a revizi ocásku, rána byla stará a tak ji paní doktorka jen vyčistila a zbytek ocásku nechala, amputace by byla zbytečná, pahýlek sice není pohyblivý, visí dolů a zbyl ho jenom kousek, ale Alžbetce v ničem nevadí.
Je to krásná a klidná kočička, má delší srst a až se trochu vykrmí, což při jejím apetitu nebude dlouho trvat, bude ještě krásnější.
Nevadí jí další kočky, jen by asi raději do klidnější domácnosti bez dětí. Jejich přítomnost ji znervózňuje a i když je milá a fajn, na děti nemá nervy :-). Trošku potřebuje vymazlit a bude miláček.

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231