Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Hektor

Pohlaví: kocour
Datum narození: 18.11.2014
Datum umístění: 22.7.2017


18.11.2016:
Možná právě dnes je to přesně dva roky, co se Hektor v Radotíně narodil. Doputoval k nám jako tříměsíční kotě a od té doby je v českobrodském depozitu stálicí. První půlrok s ním byla dřina, Hektorovi bylo diagnostikováno astma, a dvakrát denně musel inhalovat kortikoidy. Ovšem na jeho potíže zabraly jako mávnutím kouzelného proutku. Během půl roku jsme pomalinku snižovaly dávky, až nakonec vysadily úplně, a astmatické potíže už se naštěstí nevrátily.Je to víc než rok, co Hektor léky dobral, a nikdo už by na něm nepoznal, že byl někdy nemocný. Je to veselý a hravý kocour, co většinu dne i noci tráví venku. Ke svým lidem mazlivý a naprosto důvěřivý, zvyklý na hodného psa i děti (obojí vydrží, ale nemusí), kamarádský k dalším kočkám i kocourům, k cizím lidem i neznámým věcem dosti opatrný, a s kožichem hustým jako má medvěd a s postavou i povahou houževnatou jako má jezevec. Ideální kombinace pro kočku chodící ven.Ačkoliv je v českobrodském depozitu služebně nejstarší depozitní kočkou (v lednu 2017 to budou dva roky, co k nám přišel), stále doufáme i v jeho umístění. Do trpělivé domácnosti, co mu dá pár týdnů na prvotní zvyknutí. Do domácnosti všímavé a pečující, která se nezalekne doživotního strašáka jménem "astma se kdykoliv může vrátit". Do domácnosti s bezpečným výběhem ven, který Hektor miluje, a bez kterého by asi byl nešťastný. 

Hektore, přeji ti k tvým narozeninám, aby i tys našel opravdový domov. Tvoje depozitní teta Kamila
 
Pokud jste ochotni Hektorovi domov dát, zavolejte, napište, třeba se to podaří :)
Fotky Hektora z 2016/17 ZDE
_________________________________________________________________

HISTORIE 2016:

Hektor je astmatik, celé jaro a léto 2015 bral/inhaloval léky, teď přes zimu je ale už bez léčby a úplně v pohodě.
Jeho astma se projevovalo ztíženým dýcháním, když dlouhodobě nezabírala antibiotika, bylo celkem jasno. A nasazení kortikoidů ho proměnilo v jiné zvíře, jeho dýchací problémy zmizely skoro ze dne na den, a z dýchavičného a neustále polehávajícího drobka s nafialovělým čumáčkem, bylo najednou hravé akční kotě, tak jak to má být. Dokonce si koncem léta prostě vymohl vycházky ven - kdykoliv se dveře otvírali, číhal na skulinku, kudy by se dostal na zahradu. Byla to těžká otázka, jestli má kvůli svému zdravotnímu stavu zůstat zavřený v karanténě (protože volný pohyb po baráku nevyhnutelně směřoval k jeho vycházkám, s malými dětmi to uhlídat dlouhodobě nešlo) nebo to prostě risknout, když o to tolik stojí, a dovolit mu chodit ven (a doufat, že se bude včas vracet na podání léků). Zkusili jsme vycházky, a dobře to dopadlo :)
V průběhu podzima 2015 jsme pomaličku dávku léků snižovali, a protože na vysazování reagoval nadmíru dobře, v prosinci jsme se rozhodli už vysadit úplně. S Hektorem to ani nehnulo, funguje teď (březen 2016) už úplně jako zdravá kočka i bez léků. Navíc mu výběh ven velmi přirostl k srdci, i v zimě se do baráku vrací převážně jen na krmení a rychlý šlofík u topení, a hned zas musí zkontrolovat teritorium (ulovit myšku, vyválet se ve zkypřené hlíně, naštvat sousedovy psy,..)
Je to spokojený, rozmazlený, mírně obtloustlý, nekonfliktní, milý a mazlivý kocour, s velkýma důvěřivýma očima.
Hektor miluje další kočky, nemá problém s koťaty ani se seniory, je celkem klidný, ale rád si i akčně pohraje s vrstevníky. Určitě by rád bydlel s nějakou mladou kamarádskou kočkou nebo kocourem. K cizím lidem je opatrnější, v novém domově bude potřebovat ze začátku trochu trpělivosti, ale není to žádný zběsilý plašan, svým lidem věří, cpe se na klín, nechá se drbat na břiše a slastně si při tom vrní.
Veterinář nás ještě upozorňoval, že až přijde pylová sezóna (jaro/léto), může se jeho astma znovu projevit. Takže vyhráno možná není, ale i kdyby, on s inhalováním léků nemá žádný problém, celá procedura trvá obvykle 15-20 vteřin, vždycky za ní dostal odměnu a za chvilku už o tom nevěděl.
Rádi bychom ho umístili svědomitým lidem, kteří budou počítat s tím, že Hektorovo astma se může kdykoliv znovu projevit (i když to vypadá, že tím, že jsme to podchytili ještě v kotěcím věku, vrátit by se nemuselo).
Byli byste ochotni mu dát nový domov? Zavolejte, napište, probereme podrobnosti a třeba to vyjde!

Více fotek na: http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Hektor
Koukněte
, jak probíhalo podávání léků: https://youtu.be/GzCBLSm5oRg
___________________________________________________________

HISTORIE 2015:

Hektor k nám připutoval z Radotína v půlce března 2015. Zatím se trochu bojí, ale nechá se pohladit i vzít na klín, jistě z něj za pár týdnů bude mazlík.  1.4.2015 Hektorka jsme přijímali před více než dvěma týdny s lehkou rýmou a ztíženým dýcháním (ačkoliv už nálzeci s ním absolvovali veterinární kolečko a antibiotika). Dneska jsme s ním byli na další kontrole, protože dýchání se nelepšilo, a tentokrát už jsme se nevyhnuli rentgenu. Hektor má bohužel plíce na snímku šedé, jako kdyby zrovna vdechl kouř z cigarety. A to je špatně. Důvody mohou být různé, ale vzhledem k tomu, že si prošel už dvojitými antibiotiky a několikerým odčervením, a plíce jsou stále špatné, není prognóza u takového prcka zrovna růžová.
Nicméně, Hektor je bojovník, pěkně papá, mazlí se a i si občas pěkně pohraje s myškou (teda spíš jeho oblíbeným žralokem z ikey:), jen je na něm prostě bohužel vidět každý nádech. Takže jedeme ještě další kolo antibiotik, příští týden nás čekají krevní testy na vyloučení kočičího astma (které je ale v tomto věku poměrně nepravděpodobné), a prostě musíme doufat, že se z toho vyhrabe.Držte mu palce, bude to potřebovat.15.4.2015 Před týdnem jsme byli na kontrole, bylo to po tom, co začal brát silná antibiotika (třetí v řadě). Na kontrolním rentgenu nebyla změna téměř žádná - plíce stále zahalené do kouřového oblaku. V krevních testech ale nebyla hladina protizánětlivých bílých krvinek zvýšená. Takže proč se Hektor dusí, když na průduškách nemá zánět?
Verdikt je nyní už celkem jasný - protože je astmatik.
Před týdnem dostal první dávku kortikoidů, a už za pár hodin po tom, dýchal o poznání lépe. Po týdnu na kortikoidech je z něj úplně jiné zvíře - žere za tři, přibral snad půl kila, dovoluje si na většího Isaaca, zlobí, radostně vyhazuje plyšové myši do výšky a ve vzduchu je chytá. A čumáček má celý den pěkně růžový.
Moc nás těší, že je mu konečně dobře. Moc nás ale netěší další nevyléčitelně nemocné zvíře, kterému bude třeba nejspíš doživotně podávat léky (a pokud ten život má být co nejdelší, tak nejlépe inhalátorem). Další zvíře, kterému bude nejspíš velký problém najít nový domov. Ale nebudeme předbíhat, zatím ladíme správnou dávku kortikoidů, za dva týdny ještě kontrolní rentgen (ale už teď bych vsadila na to, že plíce budou konečně černé, jak mají být). A pak se uvidí, co s tím krásným mazlivým prckem dál.3.6.2015 - inhalátor Aerokat pro Hektora konečně dorazil. Moc za něj děkujeme dvěma pánům, kteří na něj v rámci Kočičího přání přispěli a tím jeho koupi umožnili.
Dorazil už ve čtvrtek minulý týden, ale bohužel pan doktor nám předepsal kortikoidové "náplně", které se nedaly sehnat ani v pražských nemocničních lékárnách, prý výpadek dodávky (pro zájemce Flixotide inh.sus.pss. 120x125RG). Takže dneska jsme si vyzvedli nový předpis na podobný lék od jiné firmy, zítra náplně vyzvedneme a už zítra večer dostane Hekýnek první dávku inhalátorem. Dva týdny bude nabíhat účinnost inhalovaných kortikoidů a bude zároveň s nimi brát ještě i tablety. Pak se začne dávka tabletových snižovat až do úplněho vysazení. A pak ... tu bude Hektorek žít šťastně až do smrti, protože kočku, kterou člověk bude muset zmučit 2xdenně dejchátkem, si asi nikdo neosvojí ;) Ale nevadí, naštěstí je to moc fajn kocour, nepříliš náročný na pozornost, přitom mazlivý a s dalšími kočkami v pohodě. Mohlo být hůř ;)

 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231