Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kuky

Pohlaví : kočka
Datum narození : květen 2018
Datum umístění: 16.3.2019  


Po domluvě nám z umístění vrátila černá Kuky. Je po kastraci a tak asi za 14 dni bude hledat nový domov. Jako kotě jsme ji přijímaly z Libeňského mostu, nepohyblivou, bolestivou po celém těle. Myslely jsme, že Kuky už nebude nikdy chodit. Po mnoha vyšetřeních a hledání příčiny jejího stavu, který se k normálu vracel pomaleji než jsme chtěly, na to pan doktor kápnul. Nemoc s dlouhým divný názvem,, sekundární nutriční hyperparatyreoza". A nasadila se léčba a léky a Kuky a dneska litá jako čert. Je hned všude doma, mazlivá, vrnivá, hravá. Zabaví se vším co ji dáte. Postelové spaní zvládá na jedničku. Může být jako jedináček i jako kámoška k další kočce. Kuky je to fuk, užívá si život plnými doušky a bere ho se vším co ji přinese. Je to zlatíčko.

---------------------------------------------
Černá Kukinka se narodila toulavé mamině u Libenského mostu v Praze. 24.8. začala plakat a přestala používat zadní nožky, měla bolestivé tělíčko v zadní části, ocásek, páteř i nohy. Paní co se o kočičky stará  běžela na veterinu, kde Kuky udělali rentgen, nic nezjistili, dostala léky a šla domů. Když se ani po třech dnech stav Kuky nezlepšil a ona plakala bolestí zavolala paní k nám. Náš pan veterinář byl z Kuky zoufalý, vyzkoušeli jsme steroidy, nesteroidy, jedny antibiotika, druhá, nakonec velké dávky Prednisolu a píchaná antibiotika Kuky pomohla. Už jí  tělíčko nebolí, ale nožky ji ještě neposlouchají. Čekáme na další testy, potřebovali jsme, aby se Kuky stabilizovala a dalo se ni sáhnout aniž bychom jí působili bolest. Je to statečná minikočka, papá, vrní a mazlí se. Určitě se z toho dostane. Je to bojovnice.  
Po rentgnech se zjistilo, že příčinou Kukinčiných potíží je pravděpodobně na 99% sekundární nutriční hyperparatyreoza. Úplně lajcky řešeno, špatná výživa malého kotěte, způsobila úbytek vápníku a fosforu. Vápník přecházel do krve, vázal se na fosfor a tím se odvápňovali kosti. A tak konečně můžeme Kuky pomoci. Bude dostávat vitamín D, vápník a hořčík, kotěcí baštu, která obsahuje fosfor a co nemůže zatím, je masíčko v jakékoli podobě. Změny na páteři a kostech už jsou nevratné, ale nožky by mohla začít používat. 
I když už nikdy úplně dobře.
Více fotek na : https://pozkoc.rajce.idnes.cz/Kuky/

 

 

 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231