Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

2017

V ROCE 2017 JSME V RÁMCI KASTR.PROGRAMU zatím ODCHYTLY 90 KOČEK, z toho bylo 34 koťat, odchytávaly jsme zatím ve 27 lokalitách.

35 dosp.koček se vrátilo do původní lokality
 12 dosp.kočky se umístily
 14 koťat se umístilo
   0 kočky jsou ve virtuální adopci 
   0 koťata jsou ve virtuální adopci 
  13 koťata čekají na nový domov
   7 dosp.kočky čekají na  nový domov
   7 úmrtí –  koťat
   2 úmrtí dosp.kočky
   
Chrášťany
celkem 1 - odchyceno 1 kočka
Paní zde pravidelně přikrmuje skupiny velmi plachých koček, nekontrolovatelné množení, potřeba kastrací. Areál je velký, počet koček se špatně určuje.

Bohdalec - dokončen
celkem 2 -  odchyceno 1 kočka 1 kocour
Kolonie koček u firmy, potřeba kastrace, 2 zrz kocouři, 1 troj. dlouhosrstá kočka, 1 moura. Odchyt ukončen, kočky z lokality zmizeli a přestali chodit. Důvod jsme nezjistili.

Kbelská – dokončeno
celkem 2 - odchyceno 2 kočky
V zahr.kolonii bydlí v chatce bezdomovci, starají asi cca o 5 koček, některé již kastrované. Kočky jsou v dobré kondici, mazlivé.  Paní se přestala ozývat. Odchyt ukončen.

Hostivař - dokončeno
celkem 7 -  odchyceno 2 kočky 5 koťat
Z loňského roku 2 kočky, u ateliérů a natáčecích studii v Hostivaři, mohou se vrátit, mají zajištěni krmení a ukryty, starají se o ne lidé z areálu i lidé z natáč.štábů. Rok 2016 odchyt pozastaven. 2017 odchyceny obě zbývající kočky -černá a Otíková (bohužel již měla 5 koťat) - odchyt ukončen.

Kobylisy - dokončeno
celkem 1 - odchyceno 1 kocour
paní objevila u polikliniky světle zrzavou kočku - kocour, pravděpodobně vyhozený nebo ztracený. Vylepeny plakátky, majitel se neozval. Nekastrovaný, mazlivý. Už má nový domov.

Jarov - dokončeno

celkem 2 -  odchyceno 1 kočka 1 kocour
Kolonie 5 koček, v roce 2016 jsme odchytly 2 kočky a 1 kocoura. Ve 2017 se nám podařilo odchytit poslední černou kočičku a mouratého kocoura. Oba jsou po kastraci, černá kočka se bude vracet zpět, kocour je velmi mazlivý, má nový domov.

Dolní Břežany - dokončeno
celkem 2 -  odchyceno 2 kočka

K p. Čermákovi se přitoulala kočka, porodila 5 koťat. Kočky 4 a 2 kocoury včetně matky je potřeba vykastrovat. Dvě koťata a matku si pan Čermák ponechá . Pro 3 zbývající budeme hledat domov. Odchyt zajistil p.Čermák, kočky jsou mazlivé. O kocoury se pan Čermák postará sám. Jednu kočičku jsme kastrovali v roce 2016. Var.symbol 1701 - 1702                                                                                     

Zahradní Město- Mitas  - dokončeno
celkem 5 -  odchyceno 4 kočky 1 kocour
O kočky se starají pracovníci areálu, mají pravidelné krmení i ukryty. Je zde cca 10 koček. Všechny kočky jsou vykastrované,  ostatní byli vykastrovaní z dřívější doby .Dvě kočky se do této lokality nevrátily- velmi mazlivé, budou se umisťovat. Pokud by se na místě vyskytla nová zvířata, pracovníci firmy zavolají.

Lib. Most – Praha 8 -dokončeno
celkem 1 - odchyceno  1 kočka
skupina koček pohybujících se na stavbě pod Li.mostem, potřeba kastrace , jsou plaché můžou se vrátit zpět. Odchyt ukončen, kočky přestaly chodit. Jedna bílomoura se nedá chytit.

Černuc - dokončeno
celkem 8 -  odchyceno 5 kočky 3 koťata
paní Tymichová se u svého domu stará o skupinu toul.koček, potřeba kastrace.Je tam 5 koček, 2 kocouři. Můžou se vrátit. Jedna moura již březí, nechala se porodit. 2 kotata bohužel zemřela, jedno se bude umimstovat. Dvě torjbarevné kočky zůstavají v naší péči  - mazlivé.

Malešice – Vydrova ulice Praha 10 - dokončeno
celkem 6 -  odchyceno 3 kočky 3 koťata
paní Tichá zde krmí 3 kočky , potřeba kastrace, 1 kočka porodila 3 kotata. Všechny kočky i kotata odchycena, kočky vykastrovány a vráceny zpět. 2 kotata bohužel uhynula, jedno se bude umistovat.

Chodov dokončeno
celkem 2 – odchyceno 1 kocour  1 kočka
 V areálu firmy byla skupina kočke. Zustali dve poslední černý kocour a černobílá kočka. Kocourek našel nový domov, a černobílá Xena zůstala nastálo v depozitu v Klecanech - velmi plachá.

Strašnice -dokončeno
celkem 1 – 1 kočka
U panelového domu se potulovala trojbarevná březí kočka, Na kastraci bylo pozde , porodila 5 krádsných kotat, která všechny včetně maminy už mají nové domovy.

Ruská – Praha 10 - dokončeno
celkem 13 -  odchyceno 4 kočky, 1 kocour, 8 koťat, 5 u nás narozených
Obyvatelé domu se zde starají o kolonii  koček.. Po neuspěšné nekolikateré domluvě s utulkem Mecholupy se obrátili na nás. Kočky se zde odchytali i s kotaty. Nekteré zůstávají v naší péči, ostatní se vrací zpět. Zbývá odchytit jeste 1 kocour. Po domluve odchyt zatím ukončen.

Kovářská – Praha 9 - dokončeno
celkem 5 – odchyceno 1 kocour, 1 kočka, 3 koťata
V sidlišti u areálu ubytovny se stará starší paní oi skupinu koček. Některé jsou kastrované, jiné jsme vykastrovaly. Bohužel po odchytu MÚ Měcholupy byly všechny kočky cca 12, odvezeny do ,,náhradní „ lokality. Bohužel už jsme je nenašly. Po odchytu jsme zde našly tři asi 1 měsíc a půl strará koťata ve špatném zdrav. stavu. 1 kotě zemřelo, dvě se umístila. Odchyt ukončen. 

Újezd u Průhonic -dokončeno
celkem - odchycen 1 kocour
Slečna v této lokalitě delší dobu krmila zrzavého  kocoura. Po čase kocour onemocněla a tak nás požádala o odchyt, kocour mel vřed na jazyku, špatné zuby. Doživotně bude užívat kortikoidy. Je umístěný.

Kbely -dokončeno
celkem – odchycena 1 kočka
K domu se přitoulala kočka se koťaty.Koťata pán umístil, kočku jsme vykastrovaly a zůstala v domě.

Písnice -dokončeno
celkem – odchycena 1 kočka
Na parkocvišti před panalovým domem se potulovala černá kočička. Paní ji krmila, po odchytu a kastraci zůstala kočka u paní doma.

Vinohrady -ukončeno
odchyceno  0
Paní Zemaníková zde krmí asi 3 kočky, vykastrované, objevil se tu kocour, asi briták, potřeba odchytit, vykastrovat a má na něho zájemce. Bohužel se kocoura nepodařilo odchytit, přestal chodit.

Cholupice -dokončeno
celkem 1 -  odchyceno 1 kočka
V zahrádskářské kolonii zbyla poslední kočička na odchyt, Původně u nás mela zůstat jen na zaléčení. Nakonec se z ní vykluba mazlivka.

Budějovická – Praha 4 -dokončeno
celkem 6 – odchyceno 2 kočky 4 koťat
Stará paní se v zahradě u svého domu starala o skupinu koček. Bohužel zemřela a dům se bude prodávat. Odchytly jsme zde 4 koťata a dvě dospělé kočky. Jenda se vrátila zpět, chodí k sousedům na krmné místo a jednu budeme umisťovat Žížalu je mazlivá.

Na Kolčavce – Praha 8 -dokončeno
celkem 6 – odchyceno 2 kočky, 1 kocour, 3 koťata 
U firmy paní krmila skupinu koček. Bohužel zde nemohly zůstat a tak se odchytila a budou hledat nové domovy. Pro jednu kočičku našla domov paní krmička. Ostatní čekají, až se dostanou z virózy a budou zdravá. Bohužel jedno z koťat umřelo na kalicivirozu spojenou se zápalem plic. Ostatní jsou v pořádku.

Kamenný Přívoz - dokončeno
celkem 2 – odchyceno 1 kocour 1 kočka
V chatové osadě se paní stará o skupinku koček. Jenda je již kastrovaná, jedna kočka a jeden kocourek potřebují vykastrovat. Kočička je po kastraci, ale kocourek bohužel měl nádor na plicích, začínající selhávání ledvin a tak jsme ho po dohodě neprobouzely z narkózy.

Stodůlky -dokončeno
celkem 6- odchycena 1 kočka
Paní Zdena se tu několik let stará o opuštěné kočky. Je jich zde 6. Po změně vlastníka domu se kočičky bohužel musí odstěhovat a vrátit se nemohou. Našly jsme pro ně náhradní lokalitu a snažíme se je odchytat. Bohužel moc s námi nespolupracují.

Prosek – Praha 9 -probíhá
celkem 10 – odchyceno 6 koček, 3 koťata
Bezdomovci se zde začali starat o skupinu toulavých koček. Bohužel samozřejmě na kastrace nemají peníze a kočky se zde nekontrolovaně množily. Ted je zde asi 10 dospělých koček a kocourů a tři cca 3 měsíční koťata. Šest koček je již vykastrováno. Koťata se budeme snažit umístit.

Vrbčany u Čes. Brodu -probíhá
celkem 19 – odchyceno 6 koček a 6 kotat
Paní u svého domu krmí kočky, bohužel na kastrace neměla peníze a kočky se zde rozmnožily. V současné době je zde cca 7 dospělých koček a cca 12 koťat různého stáří. Odchyceny na kastraci máme 4 kočky. Koťata budeme odebírat postupně, jak se bude uvolňovat místo. Velmi vstřícný přístup je ve Vrbčanech z OÚ od paní starostky, která vyčlenila na kastrace 5 000,- Kč.

Klecany -dokončeno
celkem: 3 – odchycena 1 kočka 2 koťata
U klecanského depa se již delší dobu cca 1 ½roku potulovala kočka a kocour. Kočka vodila koťata a nechtěla se dát chytit. Letos se povedlo a tak je již po kastraci a bude hledat nový domov, je moc hezká, evidentně vyhozená. Čekáme, až se rozpomene na postelový život:-). Koťata+ se ochočují a budou hledat bydlení. Kocour zatím chodit přestal.

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231