Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

2016

V ROCE 2016 JSME V RÁMCI KASTR.PROGRAMU ODCHYTLY 70 KOČEK, z toho bylo 35 koťat, odchytávaly jsme v 17 lokalitách.
   25 dosp.koček se vrátilo do původní lokality
     4 koťat (cca 6-7 měsíčních) se vrátilo do původní lokality
     4 dosp.kočky se umístily
   13 koťat se umístilo
     0 kočky jsou ve virtuální adopci 
     0 koťata jsou ve virtuální adopci 
     4 koťata čekají na nový domov
     3 dosp.kočky čekají na  nový domov
     8 jsme předali jinému spolku - koťata 
     9 úmrtí
   
Plzeňská ulice, Praha 4
celkem odchyceno 2 kočky, 4 koťata
kolonie koček, postupně se odchytávají a kastrují, vracet se nemohou, zůstali u nás – Elenka - umístěná, Sylvie - umístěná a 4 botičková koťata – kromě Sandálka všechny bydlí.

Kostelec nad Labem
celkem odchyceno 4
opět kolonie koček u skladů a závodů, budou se vracet je o ně postaráno, pouze 1 kočka zůstala u nás, Zareena – úmrtí pokastrační komplikace. Zareena a Rozeta u nás porodily koťata.

Chráštany
celkem odchyceno 2 kočky
kolonie 7-8 koček u továrny, budou se vracet, jsou hodně plaché, je o ně dobře postaráno, pouze 1 kočka zůstala u nás – mazlivá Alžbětka bez ocásku, pokračovat budeme i v roce 2017.

Bohdalec
celkem odchyceno 4 kočky a 3 koťata
kolonie cca 12 koček v zahr.kolonii, některé se budou vracet, jsou plaché, některé jsou již kastrované z před. odchytů mazlivé se budou umisťovat, je o ně dobře postaráno, zůstala u nás 3 koťata – Bohdanka, Bohdánek a Silver – všechna bydlí, pokračovat budeme i v roce 2017, 1 kočička zjištěn při kastraci nádor v bříšku – umrtí.

Kolovraty
celkem odchyceno 1 kočky 1 kocour, 3 koťata
Pan Roček se v Kolovratech,ne vlastní vinou se dostal do existenčních potíží a každý se k němu bohužel obrátil zády. Pán se stará o 6 psů, asi 8 koček a 1 slepici, z důchodu a ve vyh. domě na 100 % nezvládal. Dvě zrzavé kočky předány Devíti životům. 1 kočka vykastrována a vrácena zpět, 2 koťata úmrtí - Fip, 1 umístěno – také úmrtí bohužel FIP.

Luka pod Medníkem
celkem odchyceno 2 kočky, 1 kocour, 3 koťata
Pan Kodym s manželkou mají v Lukách chatu, krmí tam 3 kočky, potřeba kastrace, 2 kočky se mohou vrátit, kocourek a jedna kočka. 1 kočku Makovici a jejích 5 koťat, která porodila u nás, jsme umístily a 3 koťata od Bazalky – Heřmánek, Majoránka a Meduňka se také umístila. Bazalka a její zrzavý syn se vracely.

Úvaly
celkem odchyceno 2 kočky
Slečna se stará o 3 venkovní kočky, potřeba kastrace. Bohužel jedna kočka při transportu utekla. Chodí na krmné místo, bohužel zatím odchyt bez úspěchu. 2 kočky vykastrovány a vráceny.

Petřín – Praha 1
celkem odchyceno 2 kočky
v areálu nemocnice se zdrav. Sestry se starají o toulavé kočky. Regulace počtu. 1 kočka vrácena, 1 se umístila – Petruška.

Jesenice
celkem odchyceno 1 kočka
K domku se přitoulala kočka, paní se o ni postará, je potřeba kastrace.

Hostivice
celkem odchyceno 3 koťata – 6- 7 měsíců.
V zahrádkářské kolonii je skupina toulavých koček. Po kastraci se vrací zpět, mají zajištěno krmení i ukryty. Velmi plachá.

Holešovice
celkem odchyceno 4 koťata
velmi špatně přístupná lokalita – střecha, koťata popadala na zem do garáže, Fanfulínek a Smítková – umrtí, Bubetka a Laté umístěny.

Radonice
celkem odchyceno 1 kočka, 3 koťat
K paní Vernerové k domu se nastěhovala kočka, vysoce březí, porodila 6 koťat, odchyt matky-kastrace a umístění koťat. 3 koťata se paní podařilo umístit, 3 jsme odchytávaly. 2 koťata čekají na nový domov, 1 bohužel zemřelo - panleukopenie.

Kobylisy
celkem odchyceno 8 koček a 8 koťat
Obyvatelé okolních domů zde bydlí a krmí toulavé kočky, mají zde zázemí i pravidelné krmení, 4 koťata zůstala v naší péči, 2 velmi plachá starší (kluci 6 měsíců) se vraceli po zaléčení zpět, 2 koťata předána spolku kočičí naděje – už bydlí, 1 z přijatých Sheldon bohužel zemřelo- nedovyvinuté plíce, 1 na Fip – Leonard, želvička Penny čeká na nový domov. 2 kočky dospělé mazlivé zůstali u nás Čičin a Šarapka.

Jarov
celkem odchyceno 2 kočky 1 kocour, 1 kotě
4 kočky žijící na stavbě na sídlišti , stará se o ne paní Čížová, 6 měsíční kote  Pusinka zůstala u už bydlí,1 kocour a 1 kočka vykastrováni a puětení zpět, 1 kočka černá čeká na kastraci. Začátek roku 2017.

Hl. nádraží Praha 1 - odchyceno 3 koťata
u magistrály u budovy Hl. nádraží porodila kočka 4 kotata, lokalita je zcela nevhodná, 3 koťata  byla odchycen,
1 kotě bohužel srazilo auto a bylo odvezeno do Měchlup, kde ho uspali. Bohužel se nepodařilo dopátrat kdo a kdy tam kotě odvezl a z jakého důvodu bylo utraceno. Pán co se o něj postaral než přijela Policie, říkal že bylo celkem čilé. 3koťata byla předána do spolu Kočičí pohlazení, z nedostatku místa. Kočka se bude odchytávat na začátku roku 2017.Řešíme místo.

Dolní Břežany
Kočka přivedla k domu 5 kotat, pan Čermíák se o ni i o kotata stará. Kočku jsme vykastrovaly , zaléčily střevní potíže. Kotata sse budou odchytávat a kasrtovat roce 2017.

Kladno
v sídliště se potulujjí kočky, cca 3-4. Jedna se podařila odchytit, mazlivá přítulná, předána Kočičí naději a již umístěna. Odchyty přecházejí do roku 2017. 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231