Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kočky a kocouři

Nejen malá koťata jsou krásná a roztomilá. I velké kočky jsou nádherné. Některé jsou majestátní, klidné a rozvážné, některé nikdy nevyrostou z kotěcích let a dovádí a hrají si v dospělém věku.  Vyberte si společníka, někoho kdo na Vás bude čekat, až přijdete s práce, položí se Vám na klín a předá pozitivní energii a upřede Vám plné klubko lásky. Máme kočičky všech barev, velikostí a nejrůznějších povah

Koťata (do 1 roku)

Koťata jsou roztomilí střapatí uličníci, co si neustále hrají a vymýšlejí lotroviny. Máme koťata ušatá, chlupatá a neposedná. Budeme rády, když si u nás vyberete, ale nezapomeňte, že kotě je hravé, rádo běhá, škrábe, a objevuje… 

Čekáme

Ne všechny kočky, které k nám přicházejí, jsou zdravé. Naopak, málo kdy se nám stane, že přijmeme zvíře bez jakékoli nemoci či problému. A tak v této záložce najdete naše čekatele. Tedy kočky či koťata, která se teprve doléčují, dobírají léky či čekají na očkování. Pokud se Vám někdo z nich líbí, neváhejte a volejte, rády Vám ho schováme.

Azyl v azylu

Jak už to v depozitech bývá, čas od času nás navštíví nezvaný host v podobě ošklivé či dokonce hnusné kočičí nemoci, kterou si sebou kočky povětšinou donesou z podmínek, ze kterých, k jejich štěstí, byly zachráněny. 
Takže jednoho dne i na kočky z Kočkária u Nely hupla kaliciviróza, virové onemocnění se širokou škálou projevů. U Phoebe (Fíbí), Elisy, Shayi (Šáji) i Pipina proběhla bez příznaků, za to Chumlíček  to odnesl snad za všechny. Ale díky láskyplné péči a dobrému jídlu to zvládl. Po odeznění onemocnění je nutné místnost, kde kočky přebývají, řádně vyčistit a vyzářit UV lampou, která virus zničí, aby nemohl dále páchat zlo. Takže, lampa byla doručena a v neděli nastal den D.

 Znamenalo to přesunout kočky z azylu trvalého, do azylu přechodného, než se místnost vyčistí a následně vysvítí dočista dočista. Altán (běžně určený dvounožcům) jsme uklidili, odstranili všechny kočkám nebezpečné předměty, přinesly hračky, vytvořili za pomoci stolu a přikrývek schovku. Pak jsme ulovili kočky a přenesli do nového bytečku. Koťata chvíli koukala jako vykopnutý krtek, pak ale zjistila, že je tam spousta místa na řádění, bezva schovávačka pod stolem a pak ty třásně na dece. ,,To se ti tedy teto povedlo", jakoby říkala. Honičky nebraly konce, a když se zblízka seznámila i s našimi květináči, blaho bylo neskonalé. Pohoupání na fíkusu, hop na jednu a hop na druhou kytku, nutno ochutnat klívii, a pak ta juka, to je kočka jako v  pralese.
Jen Fibince se nové prostředí nelíbilo, a tak nás oblažovala občasným kňouráním či kvílením. Naštěstí  desinfekce trvala jen něco přes hodinu, takže to ve zdraví přežili všichni. No a potom uklidit a nastěhovat kočičí cirkus zpátky. Újma za přerušené dovádění byla vykompenzována vařeným lososem a to teda kočky stojí za to, myslí si koťata.
No už se určitě těší na další dobrodružství při příštím velkoúklidu, myslím, že v mrazáku je tuňák...

A takhle to chodí občas v našich depozitech:-)

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231