Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kočky a kocouři

Nejen malá koťata jsou krásná a roztomilá. I velké kočky jsou nádherné. Některé jsou majestátní, klidné a rozvážné, některé nikdy nevyrostou z kotěcích let a dovádí a hrají si v dospělém věku.  Vyberte si společníka, někoho kdo na Vás bude čekat, až přijdete s práce, položí se Vám na klín a předá pozitivní energii a upřede Vám plné klubko lásky. Máme kočičky všech barev, velikostí a nejrůznějších povah

Koťata (do 1 roku)

Koťata jsou roztomilí střapatí uličníci, co si neustále hrají a vymýšlejí lotroviny. Máme koťata ušatá, chlupatá a neposedná. Budeme rády, když si u nás vyberete, ale nezapomeňte, že kotě je hravé, rádo běhá, škrábe, a objevuje… 

Čekáme

Ne všechny kočky, které k nám přicházejí, jsou zdravé. Naopak, málo kdy se nám stane, že přijmeme zvíře bez jakékoli nemoci či problému. A tak v této záložce najdete naše čekatele. Tedy kočky či koťata, která se teprve doléčují, dobírají léky či čekají na očkování. Pokud se Vám někdo z nich líbí, neváhejte a volejte, rády Vám ho schováme.

Příprava na příjem dalších koček aneb, proč je nemůžeme vzít hned?

Chtěli bychom vám dneska přiblížit přípravu na příjem nových bezdomovců do péče našeho spolku. Proč? Abyste měli představu, o tom, jakou spoustu věcí je potřeba udělat ještě PŘED tím, než k nám nový bezdomovec vůbec dorazí. Aby se rozplynula představa, že když najdete kotě, stačí zvednout telefon, a je hotovo. Není. Naopak. Je to začátek dlouhé cesty. Na jejímž konci s trochou štěstí a SPOUSTOU práce je pro takové kotě nový milující domov.

Jak ta cesta probíhá u nás ve spolku?

Většina zvířat, která k nám přichází z venkovních odchytů, není úplně zdravá. 8 z 10 má blechy, časté jsou virózy horních cest dýchacích a průjmy. Aby se přenosné průšvihy nešířily mezi další zvířata, je potřeba nováčky držet nějakou dobu odděleně od ostatních - v karanténě.

Kde něco takového sehnat? Dá se to koupit v Lidlu?

U nás jsou za karantény považovány místnosti/prostory, do kterých mají přístup pouze povolaní a nesmí se tam dostat jiná zvířata. Obvykle je to menší neprůchozí místnost uzpůsobená k takovému využívání. V našich depozitech máme dvě hlavní - v Klecanech a Českém Brodě. Většinu roku jsou plné a v pořadníku na ně je fronta.. Pokud tedy nemáme v karanténě místo, je v první řadě potřeba ho udělat – počkat třeba pár dní, než se odkaranténují nejčerstvější zvířata, které je pak potřeba převézt do některého z našich domácích depozit (někam, kde je místo, kde je někdo ochotný se o ně na dobu neurčitou, než najdou nový domov, postarat).  

Když už je karanténa volná, musí se připravit. A to ještě před příjezdem nováčků - vyčistit všechno po předchozích obyvatelích: vyházet a vyprat všechny textilní věci, vyluxovat a vystříkat desinfekcí všechna škrabadla a další neomyvatelné povrchy, a ty omyvatelné pěkně vydrbat (takhle před Vánoci je to obzvláště vítaná víkendová zábava).

V karanténě tráví noví svěřenci u nás minimálně první dva týdny. Za tu dobu projdou veterinární prohlídkou, jsou zbaveni parazitů vnějších i vnitřních, a pokud jsou dospělí a v dobré kondici, projdou si i kastrací. Pokud jsou nemocní nesmí z karantény ven, dokud se neuzdraví. Pokud jsou ve špatné kondici, ale nikoliv infekční, obvykle je po dvou týdnech přesouváme z karantény do depozita se zkušenou depozitní tetou a intenzivnější péčí (pokud zrovna takové depozitum je a má chuť tahat hrobníkovi z lopaty další duši..)

Po skončení karantény se zvířata naočkují a začínají se poohlížet po nových domovech.

A v tuto chvíli přichází řada na vás, drazí chovatelé a milovníci koček. Bez vás by nám to nefungovalo. Potřebujeme se totiž „zbavovat“ zdravých a vymazlených koček, abychom mohli sbírat další od popelnic. Pro ty zdravé a vymydlené, které vycházejí z našich karantén a depozit, potřebujeme nové domovy. Vaše domovy. My jsme jen přestupní stanice – kosmetický salón a ozdravné lázně pro dospěláky, pěstounská péče a výkrmna pro koťata. Vy jste cílová destinace. Vaše obýváky, gauče a hlavně vaše srdce. Jestli v nich ještě máte místo, my pro vás máme spoustu zájemců o jeho vyplnění.

Krásný předvánoční čas přeje za spolek Pozor kočka!
Kamila Hanesová
9.12.2017

 

 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231