Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kočky a kocouři

Nejen malá koťata jsou krásná a roztomilá. I velké kočky jsou nádherné. Některé jsou majestátní, klidné a rozvážné, některé nikdy nevyrostou z kotěcích let a dovádí a hrají si v dospělém věku.  Vyberte si společníka, někoho kdo na Vás bude čekat, až přijdete s práce, položí se Vám na klín a předá pozitivní energii a upřede Vám plné klubko lásky. Máme kočičky všech barev, velikostí a nejrůznějších povah

Koťata (do 1 roku)

Koťata jsou roztomilí střapatí uličníci, co si neustále hrají a vymýšlejí lotroviny. Máme koťata ušatá, chlupatá a neposedná. Budeme rády, když si u nás vyberete, ale nezapomeňte, že kotě je hravé, rádo běhá, škrábe, a objevuje… 

Čekáme

Ne všechny kočky, které k nám přicházejí, jsou zdravé. Naopak, málo kdy se nám stane, že přijmeme zvíře bez jakékoli nemoci či problému. A tak v této záložce najdete naše čekatele. Tedy kočky či koťata, která se teprve doléčují, dobírají léky či čekají na očkování. Pokud se Vám někdo z nich líbí, neváhejte a volejte, rády Vám ho schováme.

Čoko a Mína v nouzi – jak to dopadlo?

Minulý týden jsme prosily o pomoc pro dvě naše bývalé kočičky, které se dostaly do svízelné situace. A my s nimi. Bojujeme totiž o každé volné místečko, je jaro sypou se na nás koťata a tenhle příjem byl pro nás nečekaný.
Majitel Míny a Čokiny, pan Burián, u kterého bydlely rok, měl těžkou dopravní nehodu. Skončil na jipce a holky zůstaly samy.
Starala se o ně hodná paní sousedka, ale jen do chvíle než se do domu vrátil otec pana Buriána. Chápeme, že někdo nemusí kočky, ale snažit se vyhnat vyděšené a vystresované kočky z domu tím, že všude otevře dveře a začne luxovat, aby je vyhnal… co na to říct.  ,,Kočky musí z domu, budu ho pronajímat.“ A vymalováno.
Od té doby byly kočky neviditelné, jídlo, ale mizelo, záchodky byly používány, paní sousedka poctivě krmila. Jsou to plaché kočičky, nerady se mazlí a před cizími utíkají.  A my mezitím sháněly dočasku či nový domov. Marně. Nakonec jsme zaimprovizovaly a Katka vyklidila malou místnost, abychom holky Buriánky mohly převést.
A tak jsme s Renatou v pátek 23. 6. vyrazily směr Lhotka na odchyt Míny a Čokiny a odvezení všech jejich věcí, misek, pelíšku, škrabadel a granulí. Nic tam nemohlo zůstat.   
Podle paní sousedky bydlí kočky v obýváku pod gaučem. A opravdu po nadzvednutí z pod gauče vypálila trojbarevná Mína a jako blesk se schovala v horní koupelně. A tam jsme ji snadno lapily.
Bohužel Čoki s ní nebyla. Bohužel se onomu člověku povedlo Čokinku opravdu z domu vyhnat. Bohužel ji nikdo ze sousedů neviděl. Bohužel zase zvítězila lidská lhostejnost a zloba.
Mína je vyděšená z nového prostředí, smutní po ségře, byly spolu od koťátek. Už alespoň začala baštit.
Čoki hledáme, Renata vyvěsila po celém okolí, v ulicích, na sloupy na výlohy, všude kde se dalo inzeráty, naházela snad 100 letáčků lidem do schránek. Nahlásily jsme to i na Psího detektiva.  Ozvala se nám paní, že viděla Čoki u nich na zahradě, je to už, ale dlouho. Jiné zprávy nemáme. Je nám kočičky líto, byla z dvojice mazlivější, závislejší na člověku. Ted někde živoří a přitom stačilo tak málo. Trochu ohleduplnosti a empatie.  

  
    

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231