Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kočky a kocouři

Nejen malá koťata jsou krásná a roztomilá. I velké kočky jsou nádherné. Některé jsou majestátní, klidné a rozvážné, některé nikdy nevyrostou z kotěcích let a dovádí a hrají si v dospělém věku.  Vyberte si společníka, někoho kdo na Vás bude čekat, až přijdete s práce, položí se Vám na klín a předá pozitivní energii a upřede Vám plné klubko lásky. Máme kočičky všech barev, velikostí a nejrůznějších povah

Koťata (do 1 roku)

Koťata jsou roztomilí střapatí uličníci, co si neustále hrají a vymýšlejí lotroviny. Máme koťata ušatá, chlupatá a neposedná. Budeme rády, když si u nás vyberete, ale nezapomeňte, že kotě je hravé, rádo běhá, škrábe, a objevuje… 

Čekáme

Ne všechny kočky, které k nám přicházejí, jsou zdravé. Naopak, málo kdy se nám stane, že přijmeme zvíře bez jakékoli nemoci či problému. A tak v této záložce najdete naše čekatele. Tedy kočky či koťata, která se teprve doléčují, dobírají léky či čekají na očkování. Pokud se Vám někdo z nich líbí, neváhejte a volejte, rády Vám ho schováme.

Kastruješ? Kastrujeme! Kastrujte!!

Odchytáváme a kastrujeme již pár týdnů. Někde chytáme jednu kočku či kocoura jinde je toulavek 10, 15… Někde stačí jeden den, někde chytáme měsíc, dva, tři. Někde sedíme a čekáme hodiny, někde jsme hotovy během pár minut. Některé kočky chytneme do ruky, některé do sklopce, některé nám odchytí sami šikovní krmiči či krmičky.
Odchytové lokality máme nejen po Praze, ale i mimo ni. Namátkou třeba Holešovice, Jarov, Úvaly, Radonice, Zdiměřice, Velvary..... Některé lokality nám zůstaly z let předchozích, protože tam zbyla kočka, na kterou nic neplatí a nedá se chytit. A tak to zkoušíme každý rok znova a znova a jednou se to podaří.
V tomto roce nás čeká odchyt zatím v 18 lokalitách.
Do dnešního dne jsme odchytily 12 koček. Osm z nich už je po kastraci a většina byla vrácena zpět do původních lokalit, některé u nás zůstaly, některé mají nový domov.

Finančně je kastračním program hodně náročný. Za kastraci kočičky dáme cca 1 000 Kč, za kocourka cca 550,-Kč.
V kastraci je zahrnuta prohlídka kočky (poslech, zuby, uši), štip ucha, antibiotika na 3 dny, intradermální (vstřebávací) stehy a celodenní hospitace na veter.klinice Sokolníky, kde necháváme kastrovat 99 % zvířat. Všechny kočky odčervujeme a odblešujeme. Pokud jsou jakkoli indisponované, poskytneme jim další vet.ošetření a péči.
Pokud je kočka velmi plachá a špatně snáší pobyt v kleci, krátíme její pobyt v ní na co nejkratší dobu. Pokud to jde, necháváme kočku u nás na pokastrační péči minimálně 5 dní i déle. Snažíme se venkovní kočky nezchoulostivět a pokud to jde, nezvykat je moc na lid.péči, abychom je neohrozily v jejich dalším venkovním životě.
Většinu lokalit nadále monitorujeme, vážíme krmivem, dodáváme i boudičky pro chladné zimní měsíce.
Práce je to celoroční a namáhavá, moc děkujeme všem za podporu a pomoc.
Pomalu, ale jistě připravujeme mapu kastrací a možnost sponzoringu kastrací jednotlivých koček.V mapě bude vždy odchytová lokalita, popis jednotlivých koček, cena za kastraci a zda se našel hodný sponzor.   
Pomoci můžete bud v projektu ,, Kastrace pro spolek Pozor kočka" -  https://www.kociciprani.cz/projekt/Kastrace+pro+spolek+Pozor+ko%C4%8Dka%21/123
nebo se podívejte na ,,Mapu kastrací" na našich stránkách a vyberte si konkrétní kočičku. Příspěvek zašlete na náš účet s var. symbolem uvedeným u každého zvířátka.
I 100,- Kč nám je velkou pomocí. Pomozte nám pomáhat kočkám bez domova, podpořte nás prosím v naší snaze zabránit množení toulavých koček.
DĚKUJEME VÁM!

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231