Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kočky a kocouři

Nejen malá koťata jsou krásná a roztomilá. I velké kočky jsou nádherné. Některé jsou majestátní, klidné a rozvážné, některé nikdy nevyrostou z kotěcích let a dovádí a hrají si v dospělém věku.  Vyberte si společníka, někoho kdo na Vás bude čekat, až přijdete s práce, položí se Vám na klín a předá pozitivní energii a upřede Vám plné klubko lásky. Máme kočičky všech barev, velikostí a nejrůznějších povah

Koťata (do 1 roku)

Koťata jsou roztomilí střapatí uličníci, co si neustále hrají a vymýšlejí lotroviny. Máme koťata ušatá, chlupatá a neposedná. Budeme rády, když si u nás vyberete, ale nezapomeňte, že kotě je hravé, rádo běhá, škrábe, a objevuje… 

Čekáme

Ne všechny kočky, které k nám přicházejí, jsou zdravé. Naopak, málo kdy se nám stane, že přijmeme zvíře bez jakékoli nemoci či problému. A tak v této záložce najdete naše čekatele. Tedy kočky či koťata, která se teprve doléčují, dobírají léky či čekají na očkování. Pokud se Vám někdo z nich líbí, neváhejte a volejte, rády Vám ho schováme.

Želvy, želvy želvičky

Víte co mají společného Šklíba, Sovička, Kula, Dorinka, Nikita, malá Cooper či Penny? Jsou to želvy. Ne nebojte se, nepřešly jsme na exotická zvířat. Pořád nám jde o kočky. Jsou to želvy kočičí, nemají krunýřek a hlavu schovávají maximálně na gauči pod polštář.
Želvičky jsou zvláštní nejen zbarvením, ale většinou i povahou. Přesvědčte se sami, čtetě dále.

Třeba taková Šklíba je tak trochu třeštiprdlo, z ničeho si nic nedělá. Snese kočky, psa, lidi, miluje, když se může cournout venku, ale večer se musí zabořit do peřin. Vrátila se nám z umístění, protože domácí kocour Šklíbušku prostě nedal. Nepřenesl přes srdce, že Libuna mu hned zabrala pelíšek, misky a tak trochu i paničku. Šklíbinka musí bydlet v domku se zahrádkou s bezpečným výběhem, doma by s ní bylo k nevydržení.
http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Liba_Skliba/
Kula, původně plachá, k nám přišla jen na zaléčení a kastraci. Ale z kočky venkovní, plaché se vyklubala kočky lidská, mazlivá, nenáročná. Na rozdíl od Šklíby klidná. Moc ráda se mazlí, nechá se hladit a drbat, ale pozor… sama řekne kdy má dost a to ,,řeknutí“ nepřehlédnete. Kulinka může být jako jedináček, stačí jí, když se po návratu z práce usadíte, pomazlíte, dáte jí napapat a pak ji zase necháte její klid. Přijde si sama říct, až bude chtít další dávku mazlení.
http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Kula/
Nikita a Dorinka jsou sestřičky želvičky. Ale když je chvilku pozorujete určitě by jste to neřekli.
Nikita je potřeštěná. Neustále v pohybu, lítá, běhá, objevuje. Vystačí si naprosto sama. Není to kočka na mazlení k televizi. Kdepak. Kdo si Nikitu vezme, musí počítat s tím, že bude bydlet s kočkou akční, bláznivou, když si jí uloví, bude jí moci pomazlit. Maximálně, ale tak 2 minuty. Pak Niki zase něco uvidí a frnk, frnk… želva bude pryč. Nikča by určitě uvítala domek se zahrádkou, stejně jako Šklíba.
Dorinka je opak Nikity. Klidnější, rozvážnější. Nechá se chovat, mazlit. Je zvědavá, kočičí společnost má ráda, raději možná kocoura než kočku. Bydlet by měla asi jen v bytě, určitě by jí to nevadilo. Ráda se bude vyvalovat v peřinách a na gaučích.
http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Dorinka%2C_Niky/
Sovička v září přišla o kočičí mámu, kterou srazilo auto a jako kotě zůstala sama na ulici, je to bojácná kočička, potřebuje hodně trpělivého a chápavého majitele který má zkušenosti s kočkami, a hlavně klidné prostředí, vlastní pelíšek a trochu soukromí pro začátek. A časem se ta trpělivost určitě vynahradí! 
http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Zlatik_a_Sovicka/
Cooper Cupina je půlroční kočička, která měla velké štěstí v neštěstí - vlezla si nepozorovaně do motoru auta a provezla se v něm několik kilometrů. Když majitelé auta zastavili, z motoru jejich vozidla vycházelo úpěnlivé mňoukání. Po hodině dolování kočky z motoru ji převezli na veterinu, kde byla zjištěna pouze lehce spálená bradička a zasvrabené uši, jinak žádné fyzické zranění. Potom Cooper putovala do našeho českobrodského depozita, a majitelka auta se vydala obcházet domy poblíž místa, kde v Křeslicích parkovali. Vyptávání se na majitele této kočičky ani vyvěšení letáků nepřineslo úspěch. Cooper si prošla v depozitu kastrací a očkováním, je to velmi milá a hravá kočička, lidem nakloněná a důvěřivá, vrnivá a mazlivá. S dalšími kočkami nemá problém. 
http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Cooper/
Penny je jedním z koťat odchycených v Kobylisích při velké srpnové kastrační akci. Zpočátku byla opatrná, ale po pár dnech v depozitu naprosto zdomácněla a dobře ví, že teď jí to tu všechno patří. Ještě má mléčné zoubky, kterými však snadno zdolá kuřecí krk. Jídlo je její velká láska. Moc ráda si hraje s dalšími koťaty a je ideální společnice do bytu. Vrnět umí také na jedničku. Nejšťastnější bude s dalšími kočičími kamarády, určitě zvládne i hodného psa.
http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Penny/#penny.jpg
Tak co vy na to? Zaujaly Vás naše želvy želvy želvičky? Tak volejte, ať na Vás nějaké to želvovinové štěstí zbude.

 
 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231