Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kočky a kocouři

Nejen malá koťata jsou krásná a roztomilá. I velké kočky jsou nádherné. Některé jsou majestátní, klidné a rozvážné, některé nikdy nevyrostou z kotěcích let a dovádí a hrají si v dospělém věku.  Vyberte si společníka, někoho kdo na Vás bude čekat, až přijdete s práce, položí se Vám na klín a předá pozitivní energii a upřede Vám plné klubko lásky. Máme kočičky všech barev, velikostí a nejrůznějších povah

Koťata (do 1 roku)

Koťata jsou roztomilí střapatí uličníci, co si neustále hrají a vymýšlejí lotroviny. Máme koťata ušatá, chlupatá a neposedná. Budeme rády, když si u nás vyberete, ale nezapomeňte, že kotě je hravé, rádo běhá, škrábe, a objevuje… 

Čekáme

Ne všechny kočky, které k nám přicházejí, jsou zdravé. Naopak, málo kdy se nám stane, že přijmeme zvíře bez jakékoli nemoci či problému. A tak v této záložce najdete naše čekatele. Tedy kočky či koťata, která se teprve doléčují, dobírají léky či čekají na očkování. Pokud se Vám někdo z nich líbí, neváhejte a volejte, rády Vám ho schováme.

,,Jak to chodí v Pozor kočce!“

Dnešní telefonát mě zase mírně řečeno nazvedl ze židle. Ale pak mě napadlo, jestli se vlastně všeobecně ví, jak to v takovém depozitu a spolku vůbec chodí.
Hovory s některými lidmi jsou někdy opravdu vyčerpávající. Asi nebudu psát žádné novoty a určitě nejsem jediná, kdo se rozhodl tohle popsat, ale nevadí mi to, neb opakování je matka moudrosti. A tak je možná na čase přiblížit Vám všem, které to zajímá .....
                                                 ,,Jak to chodí v Pozor kočce!“  
Veškerou práci okolo koček děláme všechny ve svém volném čase, dobrovolně a bez nároku na jakoukoli finanční odměnu. Všechny u toho máme ještě svá zaměstnání s různou pracovní dobou, všechny u toho ještě máme rodiny, děti, vnoučata, kamarádky a občas i koníčky, prostě svůj osobní život (tady je namístě zmínit, že ,,kvůli kočkám“ přece jen trochu omezený).
A žádná z nás nechce nic z toho zanedbávat a chceme a musíme se rodině také věnovat. Někdy i my si potřebujeme sednout a jen tak koukat, podívat se na film nebo jet na návštěvu k příbuzným či známým.
 Neberte to prosím jako stěžování, píši to jen proto, aby bylo jasné, že nemůžeme být k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, hned jak zavoláte, že občas telefon nezvedneme, protože řešíme pracovní problémy, máme jednání, jsme na nákupu, věnujeme se dětem nebo……kočkám.

 Zde je jakýs takýs součet našich povinností a dost možná, že jsem některé ještě zapomněla:
- jezdíme s kočkami po veterinách – a to dost často
- děláme odchytový a kastrační program což znamená, že
    - čekáme u sklopce, až se nám chytí plachá kočka a modlíme se, abychom tam nestrávily 4 hodiny
    -  lezeme v porostu a křovích, po sklepech a půdách ve snaze lapit zraněné zvíře nebo plaché kotě či koťata.
    - domlouváme termíny kastrací s našimi veterináři
    - po kastraci se o kočku musíme postarat, odblešujeme, odčervujeme
    - po té kočku musíme odvést zpátky do lokality  
    - některé lokality zavážíme krmením,
    - komunikujeme s našimi krmičkami.
    - řešíme lokality, kde kočkám nejsou nakloněni, píšeme dopisy na MÚ, firmy.
Kastrační a odchytový program totiž není jen o tom, že někde chytíme kočku, vykastrujeme a pustíme zpátky a už se nestaráme (toto se moc často neděje). Je o tom, že nadále lokalitu sledujeme a monitorujeme, přeléčujeme zvířata, odblešujeme a odčervujeme. Snažíme se prostě i toulavkám zajistit lepší život.

A když přijdeme večer domů:
- čistíme záchůdy,
- krmíme, myjeme misky
- pereme počůrané deky a pelíšky, mnohdy i polštáře z našich gaučů a postelí, naše vyžehlené prádlo, protože nějaké kotě tak trochu zapomnělo, kde se čůrá    
- odchlupujeme, zametáme, vytíráme
- dáváme léky
- desinfikujeme klece
- pokud je kotěcí sezona mnohdy dokrmujeme kočičí mimina bez mámy, což představuje i noční vstávání každé 2-3 hodiny a když to jinak nejde nosíme si takové mrně sebou do práce, protože nemáme nikoho, kdo by ho krmil
- vedeme evidenci, zakládáme a doplňujeme zdrav.karty
- pracujeme na internetových stránkách
- píšeme zprávy na FC, odpovídáme na komentáře a zprávy, na emaily
- zadáváme inzeráty, píšeme popisky koček
- fotíme naše kočky na FC, webovky, do nabídek
- občas píšeme články :-)
- pořádáme aukce, výstavy
- objednáváme krmení a po doručení je musíme uklidit a roztřídit a poté rozvést po depozitech, vláčíme pytle se stelivem, krabice konzerv…
- kontrolujeme depozita a řešíme akutní situace v nich
- občas vezeme kočky do nových domovů
- převážíme kočky z depozit
- věnujeme se návštěvám, které se chodí kouknout na naše kočičky nebo nám pro ně přivezou něco na zub, vybavení, stelivo
- jezdíme kvůli kočkám po Praze i mimo Prahu, řídíme často i do noci

Samozřejmostí je celodenní telefonování se zájemci o kočku a lidmi, kteří k nám volají z nejrůznějších důvodů. A také se musíme domlouvat mezi sebou o příjmech, o tom, kam která kočka půjde, kde máme místo, kterou přijmeme dřív a která počká.
A tak se někdy může zdát, že můžeme být protivné a nepříjemné, ale nejsme, nechceme, jen jsme dost často unavené, přepracované a vyčerpané jak psychicky, tak fyzicky.
        Když voláte, že máte nalezenou kočku a my Vám řekneme, že ji nemůžeme vzít, není to o tom, že nechceme pomoci. Je to o tom, že opravdu nemůžeme, že jsme úplně zaplněné.
A to, že nám třeba v den Vašeho telefonátu odešly dvě kočky do nového domova neznamená, že máme místo. Snažíme se dodržovat karanténu minimálně14 denní, což znamená, že nemícháme kočky nově přijaté s těmi stávajícími. A ač se to může někomu zdát divné, neohrozíme stávající kočičí obyvatele kočkou zvenku, u které nemáme jistotu, že je zdravá. A karanténa se V DEN Vašeho telefonátu prostě neuvolnila.
Zkuste se nad tím zamyslet. Zkuste, až se Vám někdy přihodí, že najdete toulavé, poraněné zvíře, s ním nejprve zajet na vet. ošetření nebo prohlídku. Zkuste nabídnout útulku, do kterého voláte, že u Vás může zůstat na dobu 14 dní, zkuste pomoci víc, než jen telefonním hovorem a předáním zvířete.
       Nedivte se nám, že Vám nevezme koťata od Vaší vlastní kočky, protože se nějak zaběhla, protože Vaše dítě si chtělo užít koťátka, protože kastrace je proti přírodě a další důvody. Pro nás je to množení, zbytečné a hloupé. Tím, že nekastrujete a množíte svá zvířata, berete šanci na dobrý domov těm už narozeným!!!!!!!!!!!!! Nechtěně narozeným, nezodpovědností lidí. 
Ano je to kruté a i nám je líto koťat, a doufáme, že neskončí v krabici v lese, u silnice nebo na dně nějakého rybníka a ano samozřejmě se snažíme na takové lidi apelovat, aby kočku vykastrovali. A ano, myslíme na ně a máme pochybnosti, jestli to děláme správně. Ale tím, že od takových ,,množek“ koťata vezmeme nikomu nepomůžeme, namnoží si totiž další a další, protože přece ten útulek je vezme, od toho tu jsou, vzal jednou, vezme podruhé. Tohle ale není řešení!!!!!!!!!!
Pozor kočka nepodporuje jakékoli množení.
        Zamyslete se prosím nad tím, než zavoláte, že nám chcete dát 12 - 15 letou kočku ať už z jakéhokoli důvodu. Nerady přijímáme kočky staré, o které se rodina ,,nemůže“ postarat. Ne pro jejich věk nebo hendikep, ale proto, že dát 15 letou kočku mezi 20 dalších koček a koťat je pro ni obrovský stres. A že mnohdy takový přesun skončí její zbytečnou smrtí. A my nemáme depozita, ve kterých by takový kočičí senior mohl být sám. A tak zkuste oslovit útulek a společně nabízet kočičku z jejího stávajícího domova, aby ten přesun pro ni byl co nejšetrnější. Určitě Vám žádný útulek ani depozitum pomoc neodmítne.
A věřte nebo ne, žádná kočka, která nám projde rukama nám není lhostejná, všechny máme rády a staráme se o ně s láskou. A je jedno, zda u nás pobyla den nebo týden nebo třeba roky….
Každý zbytečný odchod nás zasáhne.

Není snadné řešit příjmy koček, není snadné rozhodovat, která má přednost a která počká.
Vždy se ale snažíme nabídnout Vám nějaké řešení, které by bylo akceptovatelné pro Vás, pro nás i pro kočku.
Všichni jsme na jedné lodi, každá pomoc se počítá, a my to děláme s láskou ke kočkám. A co vy?

 

 


 

 

  

 

 

 

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231