Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

Kočky a kocouři

Nejen malá koťata jsou krásná a roztomilá. I velké kočky jsou nádherné. Některé jsou majestátní, klidné a rozvážné, některé nikdy nevyrostou z kotěcích let a dovádí a hrají si v dospělém věku.  Vyberte si společníka, někoho kdo na Vás bude čekat, až přijdete s práce, položí se Vám na klín a předá pozitivní energii a upřede Vám plné klubko lásky. Máme kočičky všech barev, velikostí a nejrůznějších povah

Koťata (do 1 roku)

Koťata jsou roztomilí střapatí uličníci, co si neustále hrají a vymýšlejí lotroviny. Máme koťata ušatá, chlupatá a neposedná. Budeme rády, když si u nás vyberete, ale nezapomeňte, že kotě je hravé, rádo běhá, škrábe, a objevuje… 

Čekáme

Ne všechny kočky, které k nám přicházejí, jsou zdravé. Naopak, málo kdy se nám stane, že přijmeme zvíře bez jakékoli nemoci či problému. A tak v této záložce najdete naše čekatele. Tedy kočky či koťata, která se teprve doléčují, dobírají léky či čekají na očkování. Pokud se Vám někdo z nich líbí, neváhejte a volejte, rády Vám ho schováme.

Kolovraty

 Kolovraty

Jak psala Kamila, včera jsme řešily skupinu psíků a koček u pana Vládi v Kolovratech. Ne vlastní vinou se dostal do existenčních potíží a každý se k němu bohužel obrátil zády. Pán se stará o 6 psů, asi 8 koček a 1 slepičku, ale samozřejmě z důchodu a ve vyhořelém domě to úplně na 100 % nezvládá. Ale ani psi ani kočky na tom nejsou špatně. Jak říká pan Vláďa nejdřív se najedí zvířata, pak já. A tak si myslím, že si pomoc zaslouží.
A tak včera v 8 ráno jsem naložila granule psí i kočičí, psí salámky a vyrazila směr veterina Kobylisy pro odblešovadla a odčevovadla, pak na Holešovice pro naší Evu a cestou přes Vinohrady pro Danu Javůrkovou z Podbrdska, kvůli psíkům.
V Kolovratech nás bouřlivě přivítal vitální Čiko, z kotce se na nás rozčiloval Rambo, plachý Rufusek se nacpal za gauč, mrňavá pudlička Bibi pouštěla hrůzu a zrzavá Čikitka a chlupáč Čert se dožadovaly mazlení.
Na venkovní verandě tenhle blázinec sledovala želvovinová kočka - plachá a dva zrzounové- plašší. Černobílá mazlivá Ada naštvaně seskočila z gauče a odešla středem, bílomouráček mazlík se o hladící ruku začal přetahovat s Čikem. Mourina v boudičce vypadala, že by nás nejradši sežrala a to hned a na posezení. Syčela jak klubko hadů. Další kočky nepokládaly za nutné se nám ukázat.

A to ještě nikdo z nich nevěděl, co to komando 3 ženských na ně chystá. Začaly jsme u psů, všechny jsme odblešily a odčervily, vyčistily a nakapaly jim do uší. Zhruba hodina a půl pryč.
Pak přišli na řadu zrzouni, oba měly totiž nudle jak biče a chrčelo v nich jak ve starých pendlovkách.
Menšího se podařilo chytit celkem rychle, ovšem zrzek veliký je opravdu veliký a tak chytit ho za zátylek nebyla hračka, vysmeknul se naštvaně zmizel.
Ale nám to nevadilo, protože se vrátila Ada a tak než se nadála, skončila v přepravce. A tak první várka koček jela na veterinu do Kobylis, po cestě jsme vysadily Danu na Vinohradech.
Paní doktorka po ohledání zrzka a prohlásila, že to zrzavá holka. Poslechla ji, prohlídla a nasadila ji antibiotika. Zrzka se bez problémů nechala ošetřit, jen se strašně třásla.
Ada se chystala na kastraci.
Evě se mezitím podařilo odchytit velkého zrzka. A tady mi to nedá, abych Evu oficielně nepřivítala mezi kočkařky. Poprvé odchytla divočáka, nepustila ho! a poprvé má prokouslou a zdrápanou ruku do krve. Gratulujeme:-) a přejeme brzké uzdravení.
A zpátky směr Kolovraty.
Naložila jsem zrzka a Evu a opět jsme se vydaly směr Kobylisy, přes zastávku Vinohrady, kde jsme od Danušky vyzvedly pobytovou klec.
Zrzek dopadl u paní doktorky podobně jako jeho kamarádka zrzka, jen ta prohlídka byla trochu těžší. Spolupráce veškerá žádná.
Ada mezitím po kastraci spala v přepravce jako dudek.
Evu s Adou jsme odvezla domů do Holešovic, kde Aduška bude na pokastrační péči. A já zrzka a zrzek jsme se vydaly do Hloubětína k Míle, kde čekal Sašánek na svou dávku antibiotik. Saša je naštěstí kluk šikovná a podání antb. proběhlo raz dva.
A tak se dnešní den pomalu chýlil ke svému konci, poslední dnešní cesta Hloubětín – Klecany utekla rychle. Zrzek a zrzka po vyndání z přepravek do klece okamžitě zmizeli v boudičce. Dostali baštu, ale dělali, že nic.
Já jsem se vpotácela do baráku, převlékla, nakrmila haldu chlupatců, doběhla do srubu nandat misky Syčilce se Svatkou a rovnou nasypala i psovi Hubertovi. Pak jsem padla na gauč, hodiny ukazovaly 19,32.
Ale měla jsme dobrý pocit z dobře vykonané práce. Díky Evi a Dano.
Fotky všech vyfotitelných kolovratských zvířátek si můžete prohlédnout na http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Kolovraty_2016/

Souhr: 6 psů: 3 si pan Vláda nechá, jsou už staří a nepříliš atraktivní – Bibi Čert a Čikitka 
3 pejsci budou hledat nový domov – jsou zatím odblešení a odčervení. Po očkování budou k mání. Je to Čiko, Rufus a Rambo.

8 koček:
1.želva – musí se odchytit, vykastrovat, a pokud se neprojeví jako extrémní mazel, bude se vracet zpět a čekat až se nám uvolní místo
zrzouni :
2.zrzek veliký – toho se ujme Devět životů, vracet se nebude
3.zrzečka -    té se také ujme Devět životů, vracet se nebude
4.zrzek dvě – toho jsme zatím neviděli, po kastraci se zatím vrátí zpět
5.bílomourek- extrémně mazlivý- čeká až se v Pozor kočce uvolní místo a půjde ke Kamile do Č.B., v čekací době bude vykastrovaný.
6.moura- ta jediná je už kastrovaná a vzhledem k její opravdu,, milé“ povaze zůstane v Kolovratech. Fakt se mi ulevilo, že je kastrovaná.
7.bíločerná Ada – to je paní domácí a bude se po pokastrační péči vracet zpátky
8 bílozrzavý kocour - toho jsme zatím také neviděli, po kastraci se pravděpodobně bude vracet.

Důležité je, že se zvířátka nemusí urgentně odebírat, ale že je o ně postaráno a tak může vše proběhnout v klidu, bez stresu. S panem Vládou pochopitelně budeme v kontaktu a zajistíme, co bude třeba. Je moc milý a rozumný.
Velké díky Devitkám za pomoc. Samy bychom to těžko zvládaly. 
 Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, dobročinný krámek, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 737 019 600 / 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • E-shop, kastrace, odchyty toulavých koček, pokastrační péče, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, které máme v depozitech, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231