Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

2015

Mikulášská nejen pro kočku v Michli   6. 12. 2015 
Výstava Šanty kočičí v Modřanech     30.11. 2015
Výstava Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi v Botan.zahradě. 14. 11. 2015
výstava ,,Miss kočka“ v KC Zahrad na Chodově    7.11.2015
2. Svatováclavská umísťovací výstavá koček      26.9.2015 
Sen zvířat - 10.ročník umisťovací výstavy zvířat v Praha 9-Vinoř  6.9. 2015 
Umistovací výstava ,,Kočičího pohlazení" , Praha 1                     20.6.2015
2.Májovka - umísťovací výstava ,, Srdíček" KC Zahrada Chodov   16.5.2015
Mezinárodní výstava Star Cats na Slavii v Praze 10                     16.-17.5.2015
Jarní Kočičí přání - květen 
For Pets  - 5. veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata PVA Letňany 9.-12.4.2015
Jarní umísťovací výstava koček - spolek ANIMAL´S OS  15.3.2015
Mezinárodní chovatelská výstava - hotel Diplomat         14. -15.2.2015 
Výstava Toulcův Dvůr - Kočičí domov Sluníčko              31.1 2015

Výstava byla opět s  programem pro děti, charitativními krámky a mikulášskou nadílkou. Zúčastnilo se jí 11 útulků a jeden soukromý nálezce. Celkem se sjelo 71 kočiček a nový domov našlo 10 z nich. Návštěvníků přišlo asi 150, počítáno bez dětí. Výstava se nesla v předvánočním duchu, poklidu a dobré náladě.  
Výstava se konala poprvé na novém míste a to v Sokole Michle na Praze 4. Místo je to pěkné, dostupné městskou hromadnou dopravou, tak snad příští rok se nás sejde víc. nicméně každá umístená kočička je pro nás radost. Z našich svěřenců našla domov princezna Penny. Hodně stěstí beruško!

14. 12. -5.1 2016 jsme se opět účastnily akce ,,Strom splněných kočičích přání“, pořádané Devět životů o.p.s. Jsme za tuto akci nesmírně rády, protože každý rok 2x, přinese do našeho rozpočtu nemalou finanční částku, kterou 100% využíváme pro naše svěřence. Vážíme si práce a strarostí holek z Devitek, kterou s tou akcí mají. Je to jedinečná akce a skvělá příležitost pro širokou veřejnost poznat utulky ,které fungují jak mají. 
Letos se nám podařilo získat
            
Vybráno na dárcích:           17 078,- Kč
             Vybráno na miskách:        17 070,- Kč
             Vybráno na projekt:            3 800,- Kč
            
CELKEM tedy                     37 948,- Kč

Moc Vám všem dekujem za splněná přání a napnění misek našich chlupáčů!

Tento rok již po třetí budeme pořádat umísťovací výstavu Mikulášská nejen pro kočku, na kterou Vás tímto srdečně zveme v neděli 6.12.2015!

Tentokrát v prostoru Sokovny Michle. Dostupnost skvělá, z metra I.P Pavlova nebo z metra Kačerov asi 13 minut na zastávku Pod Jezerkou. Atmosféru si uděláme kočkovou a předvánoční. A pokud zrovna nehledáte kočičího společníka, nevadí, přijďte se podívat, ochutnat cukroví, koupit drobnost v jednom z dobročinných krámků a pro děti zde bude dětský koutek s dílničkou.
Nebude chybět malování perníčků, hliněných ozdobiček, omalovánky a hod do kočičí hlavy. Společně si s dětmi i zazpíváme!
V 15.00 přijde Mikuláš a nadělí dětem drobnou dobrůtku. Prosím sdílejte, zvěte, tiskněte a rozvěšujte pozvánku, budeme Vám za to vděční.
Čím víc návštěvníků přijde, tím více kočičkám pomůžeme! Těšíme se na Vás!

Výstava Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi v Botanické zahradě byla veleúspěšná. Přišlo obrosvské množství lidí a kočičky z klecí mizeli jak mávnutím kouzelného proutku. 
Domov na této úspěšné výstavě našel mouráček Filip (vrácený z umístění z výstavy Sen zvířat), želvinka Bíba a bílomourek Šafránek. Sazíka a Robina si noví majitelé zamluvily a odvezli hned v pondělí po výstavě. Paris a Helenka se bohužel opět vrátili do depozita. Děkujeme moc Petře Soběslavské za pozvání a gratulujeme k uspěšné akci!

 

Domov zde hledaly želvičky Šklíba a Bíba, staří známí Paris a Helenka, mouráček Filip, Týna a čajíčkový Darglling. Domov bohužel nenašel žádný z nich. Výstava byla příjemná a atmosféra veskrze kočičí:-)- Děkujeme Katce Kašparové za pozvání.

Miss kočka je unikátní soutěž krásy všech koček, čičin, míc, kocourů, koťátek i kočičích seniorů. Prostě všech chlupatých, mňoukajících, oddaných i zlobivých stvoření – zcela bez ohledu na věk, pohlaví, barvu, druh srsti a hlavně původ, tedy „papír“!
Tzv. urozené kočky s dlouhatánskými rodokmeny mají spousty soutěží a příležitostí se předvést. Jenže domácí micinky, které nám všem dělají doma radost i bez vznešených dokladů, mají trochu smůlu. Už i psí kolegové – voříšci mají své soutěže.
Proto od r. 2003 pořádáme takovou soutěž pro úplně všechny kočky z celé ČR. Každý z majitelů koček má přece to nejkrásnější zvíře na celém světě. Každý/á to může přijít dokázat.
Vítěze vybírají přímo návštěvníci, a to pomocí hlasovacích lístků. Kromě nich své favority volí Odborná a VIP Porota (tj. známé osobnosti, které mají kočky v oblibě + odborníci z řad profesionálních posuzovatelů).

CELÝ VÝTĚŽEK Z AKCE jde vždy ve prospěch opuštěných koček, přímo na místě probíhá i Umisťovací výstava koček z útulků!
A naše kočičky se také umistovací výstavy zúčastní. Tak se přijdte podívat na ty nejkrásnější kočky!!!!!

2. Svatováclavská umistovací výstava na Chodově byla...jak jinak skvělá. Kočiček tu bylo k vidění nepočítaně, utulkové tety se snažily,  jak mohly a tak se podařilo najít nový domov 29 kočičákům a podívat se přišlo cca 550 lidí. Od nás si nový domov zasloužila křehká Sněženka a podle prvních zpráv se má výborně. Na bílomourka Šafránka a Líbu Šklíbu se štěstí neusmálo, ale hlavu nevěšíme a doufáme, že to vyjde příště. Děkujeme Kristýně a Michalovi Kacálkovým za pozvání, za milou atmosféru a klidný průběh výstavy.  

A také díky všem holkám kočičím pozorkočkovým za bezva den, skvěle zorganizovanou výměnu u klecí, za výborný ,,pokec" a legraci, které není nikdy dost. 

Útulek Srdcem pro kočky pořádá dne 26.9.2015 2. Svatováclavskou umísťovací výstavu opuštěných koček. 
Stejně jako loni se bude výstava konat  v KC Zahrada, Malenická 1784, Praha 11 – Chodov a to od 10 - 17hod.
Nezapomeňte si udelat velkou poznámku nebo tečku v kalednáři!
Zhruba 14 útulkových organizací bude nabízet své chlupáče k osvojení, takže určitě bude z čeho vybírat. Podpořit je budete moci také nákupem v charitativních prodejních krámečcích. Připraveny jsou i soutěže pro děti a malování na obličej. 
Těší se na vás Sněženka, Lilienka a Šafránek, Muffin a Bíba, Paris a Helenka a Líba Šklíba.  
a jasně že i my PozorKočky!

 

Včerejší výstava ,,Sen zvířat" ve Vinoři, se až na to počasí vydařila. Na výstavě bylo k vidění asi 60 kočiček z cca 12 kočičích spolků a také plno pejsků z útulků, a všichni se těšili do nových domovů. Kolik kočiček odešlo do nového domova zatím přesně nevíme, ale od nás našel nový domov černobílý kocourek Matt a od Báry mouráček Filip. Oběma kocourkům hodně štěstí a spokojenosti v nových domovech. Hodně štěstí kluci! Děkujeme pořadatelům za pozvání a těšíme se na dalších ročník. Dík také všem našim dobrovolným holkám kočičím:-) za pomoc a bezva den plný legrace a příjemných pokeců:-). Více fotek na :http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Sen_zvirat_2015/ A jedna fotka za všechny: Tak kdepak mám ty nové páníčky????????????

JIŽ TUTO NEDĚLI SE S VÁMI RÁDY UVIDÍME NA VELKÉ UMISŤOVACÍ VÝSTAVĚ ,,SEN ZVÍŘAT" VE VINOŘI !!!!!
Z našich chlupáčů se můžete těšit na černého MUFFINKA, bílomourka Šafránka a jeho černobílou sestřičku LILIENKU, s dospěláky ješte nejsme zcela rozhodnuté, adepty jsou černý ČERTÍK a PARIS S HELENKOU, od Báry jako soukromé osoby se představí Robin a Filip. Z lidského pozorkočkového týmu se na Vás těší Ivana, Jitka, Kristýna, Jana a Bára. Tak přijďte fakt se na Vás těšíme!!!

20.6. jsme se zúčastnily Umistovací výstavy, kterou pořádalo Kočičí pohlazení Pavly Mladé. Výstava se konaly v Jindřišské ulici ve škole. Byla to příjemná a milá akce a ač přilšo méně lidí, přece jenom se na 6 kočiček usmálo štětsí v podobě nového domova. Celkem se výstavy zúčastnilo 7 útulků s celkem 47 kočkami. Za Pozor kočku se představily staří známí  Helenka a Paris a naše Arwenka. Bohužel nový domov nikdo nenašel, ale to nevadí, třeba příště. Děkujeme Pavlínce za pozvání a tešíme se na září na Sen zvířat :-).
Více foto na: http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Umistovacka_Kociciho_pohlazeni

V jarním kočičím přáním si naše kočule vyprosily krásných 10 326 Kč na dárcích, 14 100 Kč jste jim poslali do misek a 3 200 Kč na náš projekt. Celkem tedy 27 626 Kč.
Opravdu moc Vám všem děkujeme. Dárky už jsou objednané a některé už dokonce přišly .Na první fotky se už můžete podívat nahttp://pozkoc.rajce.idnes.cz/Kocici_prani_-_kveten_2015/.
Velké díky i Devítkám, za práci, trpělivost a pozvání, moc si toho vážíme. A jasně, že už se těšíme na Vánoce.-)

 Jaký byl víkend v Pozor kočce? Výstavní:-)
V sobotu byla Májovka na Chodově, kde nás zastupovala Kristýna s naším krámkem a Eliška s Cácorkou. Dobrá zpráva je, že Cácorka našla nový domov!!! Jsme za to moc rády a už se těšíme na fotky z nového domova.
Děkujeme Srdíčkům  za pozvání, jako vždycky perfektní organizace a milá atmosféra.
Jana nás zase v sobotu reprezentovala s krámkem na mezinárodní výstavě ušlechtilých koček na Slavii. V neděli jsem na Slávii byla já. Po oba dny jsme měli pro děti připravené malování perníčků. Perníčky ze dvou dávek:-) mizely rychlostí blesku a dnes jsme domů přivezly pár kousků. Dětem se to moc líbilo.Takže víkend byl celkem úspěšný, máme radost s Cácorky , na mezinárodce jsme dostali 4 pytle steliva, nějaké dobrůtky pro kočky a od Kláry Krmelové a její kočičky Čity pytel granulí Royal Canin, které Čita vyhrála, a které darovala svým kamarádkám v našem útulku. Moc děkujeme organizátorům obou výstav za pozvání a těšíme se na další výstavy.

O tomto víkendu nás čekají dvě akce, dvě výstavy. Přijdte se na nás na jednu z nich kouknout. Zatím se můžete těšit na Cácorku, Atillu, Parise a Helenu.

1. Mezinárodní výstava - ZO ČSCH-SCHK Star Cats zve srdečně širokou veřejnost na FIFe mezinárodní výstavu koček, která se budou konat ve dnech 16. a 17. 5. 2015 v prostorách Sportovní haly Slavia, Praha 10, Vladivostocká 1460.
Program výstavy pro oba dny:
10:00 oficiální zahájení výstavy a posuzování
15:00 BIS, vyhlášení speciálních cen a nejlepších koček mladých chovatelů
17:00 ukončení výstavy (neděle 16.00)
Vstupné: Dospělí 80 Kč, děti (3-15 let) 50 Kč, rodinné vstupné 200 Kč (2 +2)

Po oba dva dny budou na návštěvníky čekat na výstavě kočky všech plemen a barev, které budou soutěžit v soutěži kočičí krásy a nekrásnější si odnesou z výstavy tituly, některé i ocenění nejvyšší – Best in show a Best of Best. Vystavovatelé určitě budou ochotni případným zájemcům přiblížit zvláštnosti a nároky jednotlivých plemen a případně pomoci s výběrem budoucího nového člena rodiny. Svoji nabídku zde budou mít i útulky, které kromě charitativních krámků budou také vystavovat opuštěné kočičky, hledající nový domov. Ve prospěch kočičích bezdomovců bude také probíhat bleší trh, takže pokud vám doma přebývají věci, které by třeba někdo upotřebil, neváhejte je přinést, děvčata z o.p.s. Devět životů je rády zahrnou do nabízených věcí. Protože výstava je tematická a letošním tématem bude Karibik, na výstavě bude možné vidět nejen dekorované klece, ale i vystavovatele či některé kočky v maskách. Můžete tak tady potkat klidně piráty, námořníky nebo plachou mořskou vílu.
Jako doprovodný program je připravena truhla pokladů pro děti, tombola nebo již zmiňovaný velký bleší trh na ochozech stadiónu.
Pokud už zvířecí mazlíčky doma máte, můžete jim z široké nabídky na výstavě vybrat ty nejlepší krmiva, škrabadla, kosmetiku, oblečky, fontánky, hračky a spoustu dalších skvělostí, o kterých jste ani netušili, že je váš pes či kočka potřebují. A pro majitele, kteří mají rádi originální věci, je připravena kolekce autorských šperků s drahými kameny – ale pospěšte si, ty s kočkami mizí pravidelně první. http://www.starcats.wz.cz

2. Umistovací výstava na Chodově
Sobotní velká událost Májovka už se nám blíží. V sobotu 16.5.2015 od 10 - 17hod. se na vás těšíme už přímo na parádní kočičí výstavě Májovce :-) Osvojit si budete moci kočičky z mnoha útulkových organizací a jednotlivé organizace budete moci podpořit také nákupem z charitativních prodejních krámečků. K dispozici bude opět veterinární poradna, k zakoupení pak také antiparazitika a kvalitní krmení Applaws. Neminou vás ani soutěže pro děti a malování na obličej. Partnery výstavy jsou VETCENTRUM PETSHOP - krmení Apllaws, MVDr. Marie Jandusová, Veterinární klinika VETCENTRUM Duchek s.r.o. a o.s. Beky. Mediálním partnerem výstavy je časopis HAF & MŇAU a RADIO RELAX. Program chystáme opět nabitý a všichni jste srdečně zváni. Těšíme se na vás!
Převzato ze stránek Srdíček.

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231