Spolek na ochranu a péči opuštěných, poraněných, nemocných a týraných zvířat, zejména koček.

Číslo našeho TRANSPARENTNÍHO účtu je 2800491775/2010

2014

Strom splněných kočičích přání 2014
Mikulášská nejen pro kočku  gym.Jana Patočky Jindřišská - 7.12.2014 
MIss kočka  KC Zahrada 16.11.2014
Výstava Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi -  Kong.palác 19.10.2014  
Svatováclavská výstava ,, Srdíčková " na Chodově - 27.9.2014
Sen zvířat 2014 - 7.9.2014
For Pets 4-6-.4.2014
Strom splněných kočičích přání 2014 - duben 2014
Chovatelská výstava hotel Diplomat 16.1.2014

 

 

Letošní Vánoce byly pro naše kočičky opravdu bohaté. Velmi vřele děkujeme všem dárcům a organizátorům, je to obrovská pomoc, díky které našim svěřencům můžeme dopřát spoustu dobrot a dalších materiálních věcí, na které by při běžném provozu nezbývalo.

V číslech naše Vánoce 2014 vypadají takto:

Vybráno na dárcích:  11 429,-

Vybráno na miskách: 19 550,-

Vybráno na projekt:    7 050,-

CELKEM tedy        38 029,- (!!!) pro útulkové kočky v péči spolku Pozor kočka

 Objednané dárky pomalu začínají přepravci dovážet do našich dvou hlavních depozit, z nich rozvezeme dárky kočkám i do těch menších. Do konce ledna bychom měli stihnout všechno nafotit a fotky rozposílat.

Fotoalbum našich obdarovaných koček můžete najít zde: http://pozkoc.rajce.idnes.cz/Kocici_prani_-_Vanoce_2014/ .. postupně přidáváme další nafocené.

Ještě jednou VELKÉ DÍKY, Vaší podpory si moc vážíme. A připojujeme tabulku dárců, respektujeme anonymní dárce i když jména víme :-)

Od 14.prosince do Tří králů můžete pomoci kočkám v útulcích, aniž byste se kvůli tomu museli odlepit od počítače. Naopak, vaše přítomnost u obrazovky a klávesnice je více než žádaná. I letos se koná již tradiční internetová sbírka na podporu koček v péči mnoha organizací na ochranu koček z celé České republiky. Kočky, kocouři a koťata si přejí krmení, pelíšky, léky a velká část z nich i nové domovy. Akce „Strom splněných kočičích přání“ má za cíl podpořit organizace pečující o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Na stránce www.kociciprani.cz naleznete profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak vyberete konkrétní zvíře, jehož příběh vás zaujme, nebo které třeba pochází z vaší oblasti.

Zúčastnilo se jí 8 útulků a jeden soukromý nálezce. Celkem se sjelo 63 kočiček a nový domov našlo 17 z nich. Návštěvníků zatím odhadem přišlo asi 220, počítáno bez dětí. A přišel i Mikuláš s Andelem a dokonce s Čerticí.
Na Mikulášské jsme se sešli již podruhé. Pokaždé mám strach, aby se nás sešlo dost, aby se všechno stihlo, aby všechno bylo připraveno tak jak má - pro kočky, pro návštěvníky i pro holky kočičí. Pokaždé se strachuji úplně zbytečně. Pokaždé se totiž sejde parta bezva lidí, a přes všechnu tu práci si užijeme i legraci a nálada je výborná. 

Jak jsme avizovaly minulý týden Spolek Pozor kočka! se rozhodl uspořádat 2. Umísťovací výstavu koček z útulků – Mikulášská nejen pro kočku a to v neděli 7. 12. 2014. A protože práce je to nad hlavu, je jasné že samy to nezvládneme. Hledáme proto dobrovolníky, kteří by obětovali jeden nebo dva dny z předvánočních víkendů a přišli nám pomoci. 

Pozor, pozor, pozor Pozor kočka! si Vás dovoluje pozvat na 2. umisťovací výstavu opuštěných koček,, Mikulášská nejen pro kočku“.


Výstava se bude konat 7. 12. 2014 v gymnáziu Jana Patočky v Jindřišské ulici, od 10,00 do 17,00. 
Kromě kočiček všech barev, věku a povah pro Vás bude připravena ochutnávka cukroví i s recepty, charitativní krámky, kde si můžete vybrat třeba vánoční dárek pro Vaše blízké, chovatelské potřeby s se vším možným pro Vaše chlupaté i pernaté miláčky, pro děti dětský koutek, kde si budou moci namalovat kočičí perníček, nakrmit velkou kočku hodem myšky do kočičí hlavy nebo si vymalovat vánoční či kočičí omalovánky.
No a v 15,00 hodin přijde MIKULÁŠ!!!!! dárečky bude mít jak pro děti tak dospělé, pochopitelně za nějakou pěknou básničku či písničku. 

Tak se těšte a přijďte, protože my se těšíme moc a určitě tam budeme.
A prosím ŠIŘTE DÁLE ať co nejvíce chlupáčů najde nový domov, protože o tom to je!

 I když se Pozor kočka! výstavy neúčastní Vy SI TO URČITĚ NENECHTE UJÍT!

Miss kočka 16.11.2014 v KC Zahrada na Chodově  je unikátní soutěž krásy všech koček, čičin, míc, kocourů, koťátek i kočičích seniorů. Prostě všech chlupatých, mňoukajících, oddaných i zlobivých stvoření – zcela bez ohledu na věk, pohlaví, barvu, druh srsti a hlavně původ, tedy „papír“
!Tzv. urozené kočky s dlouhatánskými rodokmeny mají spousty soutěží a příležitostí se předvést. Jenže domácí micinky, které nám všem dělají doma radost i bez vznešených dokladů, mají trochu smůlu. Už i psí kolegové – voříšci mají své soutěže.Proto od r. 2003 pořádáme takovou soutěž pro úplně všechny kočky z celé ČR. Každý z majitelů koček má přece to nejkrásnější zvíře na celém světě. Každý/á to může přijít dokázat.
Vítěze vybírají přímo návštěvníci, a to pomocí hlasovacích lístků. Kromě nich své favority volí Odborná a VIP Porota (tj. známé osobnosti, které mají kočky v oblibě + odborníci z řad profesionálních posuzovatelů).

Náročná, jako každá  Ráno mlha jako mlíko, Kimi byla k nenalezení (ačkoliv téměř nikdy neopouští prostor zahrady a garáže, takže jsem si včera večer řekla, že nemá cenu ji zavírat, protože ji ráno hravě najdu), no nenašla jsem, objevila se až po mém odjezdu. Takže jsme tam nakonec byli jen se Zikym a Bebe. Bebe našla nový domov - tedy ne tak úplně, zůstává nastálo v depozitu, a to se tedy mění na definitivně trojkočičí domácnost. Totiž, když o Bebe projevil zájem jeden pán, tak slečna, která Bebe depozitovala, se rozplakala a řekla, že to si jí radši nechají než aby jí dala tomuhle. Řekla bych, že "tomuhle" by byl kdokoliv, kdo by si Bebe chtěl odnést  Přirostla jim k srdci a to je dobře, bude o ní výborně postaráno.
A Ziky? Každý ho obdivoval, jeho krásnou mramorovanou zrzavou kresbu a jeho statné proporce  ale nikdo ho domů nechtěl. Tedy, jedni sympatičtí lidé si vzali kontakt, že to promyslí a dají příští týden vědět ... tak uvidíme, třeba to vyjde i jemu. Děkujeme všem, kdo se na nás byli podívat, děkujeme za darované konzervy, kapsičky i výborné záchůdky. Vše se našim svěřencům bude hodit.
A jak výstava dopadla celkově? 103 kočiček hledalo nový domov, a 47 také našlo. Přejme jim klidnou první noc v nových domovech 

Tak a máme za sebou další výstavu. A jak to poslední dobou už bývá zvykem byla super. Vzorně připravená, milá a příjemná atmosféra. Děkujeme Srdíčkovým Kacalkům za pozvání. 
Umístily jsme dvě Ičátka - Mičánka Kičinku. Domov budou mít určitě skvělý. A když už jsme u toho umisťování, včera šlo bydlet první Iče mouratá Ličinka. Dneska už volala, má se dobře, je spokojená a má holčičí kamarádku, od které se prý nehne ani na krok. Tak hodně štěstí a lásky Ičata moje:-). A když to všechno dobře dopadne půjde bydlet i naše princezna Felixa Felicie. Tak držte palce.

Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi pořádá 19.10.2014 svou již 16. umisťovací výstavu kočiček bez domova. Pozor kočka! má také na tuto výstavu pozvání, takže už začínáme přemýšlet, který z našich svěřenců se Vám ukáže v plné kráse. Tak se těšte s námi  a udělejte si čas přjít se na nás podívat.
Výstava se koná v Kongresovém paláci na Praze 4 od 10,00 do 17,00.
KOčkám zdar!

A před námi je další výstava!

7.9. se Pozor kočka! zůčastní velké a velmi příjemné akce ,,SEN ZVÍŘAT".

Jak pro nás dopadlo jarní kočičí přání 2014?
Jarní kočičí přání bylo opět velmi milou akcí, která nás sice stála trochu úsilí (při focení koček, vymýšlení popisků, a zase focení koček, tentokrát s dárky), zato nám ale přinesla hezkou sumu finančních příspěvků pro naše svěřence .Celkem jste měli možnost obdarovat 20 našich kočiček, a také všechny svůj dárek dostaly. Navíc většina z nich dostala i nasypáno do misek! Celkem jste nám nadělili více než 19 tisíc korun, za což Vám, milí dárci, patří velký dík. Každá stovka nám totiž dává možnost pomoci další kočce v nouzi, nakrmit další hladové bříško, vyléčit nějaké ty neduhy nebo pomoci venkovním kočkám v rámci kastračního programu.

Výbor spolku Pozor kočka!
 • Ivana Klímová [předsedkyně]
 • Kristýna Demlová [místopředsedkyně]
 • Kamila Hanesová [jednatelka]
 • Jana Domínová [členka]
  Nataša Máchová [členka]
  Milena Křížková [členka]

 • Odchyty toulavých koček, kastrace, pořádání akcí, webové stránky, FC, příjem zvířat, výstavy - příprava a účast

  Ivana: 603 800 338 / ivana-kocky@email.cz

 • prodej boudiček, FC, výstavy - příprava a účast

  Kristýna: 608 118 878 / k.loskotova@seznam.cz

 • Ztracené  či nalezené kočky, kočky k adopci, příjem zvířat, komunikace s veřejností a médii, Strom splněných kočičích přání, FC, výstavy - příprava a účast

  Kamila:  775 275 762 / kamila.hanesova@gmail.com

Pokud budete potřebovat určitě nám zavolejte a kdybychom si nevěděli rady, určitě najdeme někoho kdo nám pomůže.Víc hlav víc ví! 

Číslo našeho účtu je  2800491775/2010  u Fio banky  www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-pohyby.cgi

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef11628 #280414102231